Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina bola naša dobrá voľba.

Príspevok na šikmú schodiskovú plošinu sme dostali z UPSVaR v roku 2013. Bolo to 11 440 €. Celková suma  12 045 €. Doplatok sme poriešili cez nadácie, ktorým veľmi pekne ďakujem za pomoc. Nechcú byť menované. Rešpektujem to.

Plošinu nám robila firma SPIG Zvolen. Ich stránku nájdete tu.

Šikmá schodisková plošina

Najskôr som oslovila jednu nemenovanú firmu. Prišiel pán pomerať a povedal, že mu je ľúto ale nevojde nám na naše schody. Máme dosť úzke schodište. Zostala som trochu sklamaná, ale nevzdávala som sa.

Hneď som našla na internete firmu SPIG. Napísala som im email a do dvoch dní prišiel pán Slabina, ktorý povedal: “Všetko sa dá.” Tak som si vydýchla. Podrobne pomeral, urobil projekt.

Ja som si medzitým podala žiadosť na UPSVaR o príspevok na kúpu šikmej schodiskovej plošiny. Mojej žiadosti vyhoveli a vo firme mohli začať vyrábať plošinu na mieru. To bola fuška. Na schodišti miesta málo, kočiar veľký, museli veľmi odborne merať, zvažovať aby im to vyšlo. A podarilo sa.  Plošina vyšla tak akurát na doraz aj v zákrutách. Ide to tesne vedľa steny. Musíme dávať pozor aby sme si neobdrvili steny – rohy. No inak sa nedalo.

Touto cestou sa chcem poďakovať hlavne pani Ponickej konateľke firmy SPIG, ktorá bola veľmi ústretová a ochotná nám pomôcť.
Samozrejme jej kolegom, ktorí projektovali a vyrábali plošinu. Klobúk dolu nad takou precíznou prácou.

Šikmá schodisková plošina

Prvé dojmy
Október 2013
Večer sme konečne prvý krát vyšli s kočiarom na poschodie. Ráno som Katku viezla prvý krát dolu do izby v kočiari. Tá bola prekvapená. Plošina je perfektná. Už nemusím Katku nosiť na rukách do svojej izby. To je pohodička voziť sa v kočiari rovno do postele. Som šťastná, že nám to vyšlo. Teším sa, že si ušetrím chrbticu. Katka je ťažká a už cítim boľavý chrbát.

 

Viac o zdvíhacích zariadeniach sa dozviete aj tu.

 

Viac informácií o našej plošine je tu.