Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím

Pomôžte nám, prosím, splniť sen o ceste za zdravím.
Túto rodinku poznám osobne. Obdivujem mamu Klárku, že je tak húževnatá, šikovná a nevzdáva sa. Robí všetko preto, aby sa jej splnil ten najtajnejší sen. Verí, že sa raz Katka postaví na nohy.


Katka sa ponáhľala na tento svet, narodila sa v 28 týždni.  Kedže bola predčasniatko, zanechalo to vážne zdravotné následky. Po silnom zápale pľúc bola napojená na pľúcnej ventilácii, má tracheostomiu a PEG. Je to ležiace dieťa. Je nádej na zlepšenie zdravotného stavu, no vyžaduje to obrovskú trpezlivosť a hlavne veľa rehabilitácií a cvičenia.
Už boli v rehabilitačnom centre v Piešťanoch, kde po niekoľkých cvičeniach a absolvovaní pobytu v hyperbackej komore sa Katka začala usmievať, je čulejšia. Rodičia sa tešia každému čo i len maličkému pokroku.

Katka vyžaduje nepretržitú starostlivosť. Mama Klára robí všetko preto, aby dcérke pomohla zlepšiť zdravotný stav a kvalitu života.

Liečba kmeňovými bunkami v Mexiku.

Mamka Klára:  Inšpirovalo nás viacero príbehov, kde deti absolvovali liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku. Detičky robia veľké pokroky a hlavne po mentálnej stránke, to by bolo potrebné veľmi pre našu Katku. No liečba je ďaleko a príliš finančné náročná.
Preto som sa najskôr radila s lekárom z ARO a neurologičkou, obaja sú za. Veria, žeby pomohlo. Akonáhle sa uvoľnia covid opatrenia a bude umožnené cestovať, chceme vyskúšať túto liečbu.


Čo všetko potrebujú? 

Katka potrebuje výživové doplnky, vitamíny, cédrový olej, na zlepšenie zdravia.
Hygienické potreby, striekačky, tých nikdy nie je dosť, keďže Katka prijíma jedlo len striekačkami.
Fyzioterapeutka chodieva k nim domov cvičiť s Katkou, aby jej neochabovalo svalstvo.
Keď je možnosť navštíviť iných terapeutov, radi absolvujú aj rôzne terapie a rehabilitácie v rehabilitačných centrách, ktoré sú finančne náročné.
Autom cestujú k lekárom na vyšetrenia a kontroly, preto aj na pohonné hmoty majú veľa výdavkov.
Akonáhle bude umožnené cestovať do Mexika, chceli by absolvovať liečbu kmeňovými bunkami. 

Ak by ste im radi poskytli finančnú pomoc na ich osobný účet tu je číslo SK1509000000005129135857

Ak máte záujem ozvať sa cez email tejto rodine kliknite tu 

Tu majú výzvu na pomoc pre Katku

 

Iveta Bartalová, predsedníčka OZ Spolu to zvládneme-Burko:
Mamina Klárka robí pre svoju Katku to čo som ja robila pre moju. Máme veľa spoločného. Rovnaké diagnózy, húževnatosť, sila, trpezlivosť …
Teším sa, keď môžem byť nápomocná v tejto rodine či hľadaním sponzorov, poradenstvom, ale aj psychopodporou.
Pri stretnutiach s týmito dvoma osôbkami sa vraciam v čase, keď som sama mala rovnaké starosti a problémy …. ale aj radosti pri pokrokoch.
Teším sa z pokrokov, ktoré robí Katka Geletková

 

Ďalšie príbehy s podobným osudom čítajte tu.