Luka sa nevzdáva

Dovoľujeme si obrátiť sa na Vás touto formou s prosbou o pomoc pri získaní finančných prostriedkov na neurorehabilitačné a podporné terapie pre môjho synčeka Luku Klokoča.

Dňa 23.1.2014 sa nám narodil náš synček Luka.
O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Bratislavu, až po Prahu. Potravu už 8 rokov prijíma cez PEG – sondou rovno do žalúdka, jeho telíčko je veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkciu úplne nezlyhali.

 

 

Má zákerné ochorenie MITOCHONDRIOPATIU.
Ide o stav, kde sú poškodené bunky v bunkách, tie sú dôležité pre normálne vykonávanie činností ako je jesť, postaviť sa, vidieť…., Luka dokáže len niektoré z nich (telo ide na úsporný režim, nedokáže získavať energiu), Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Vraj je prvé dieťa, ktoré evidujú, že toto všetko prežil.

 

 

Už sme absolvovali niekoľko operačných zákrokov, niektoré je potrebné opätovne absolvovať.
Denne potrebuje navštevovať rehabilitačné zariadenia, neurobiofeetbeck, hipoterapiu, thera-suit, masáže, klinickú logopédiu, špeciálneho pedagóga….

Prosíme Vás o pomoc s financovaním rehabilitácií a podporných terapií.

Každý jeden i ten najmenší krôčik vpred je veľmi ťažký, je za ním veľa driny, sĺz a nespočetné množstvo odcvičených dní, týždňov, mesiacov. Jeho telíčko potrebuje nevyhnutne intenzívne
rehabilitácie, aby sme spomalili regres.

Luka po odklade nastúpil v septembri 2021 do prvého ročníka ZŠ.
Je integrovaný a má asistentku. Jeho telíčko ani v druhom ročníku nezvládne celodenný vyučovací proces, chodí len na 2-3 vyučovacie hodiny.
Jemná motorika, sústredennosť, krátkodobá pamäť a myslenie sú veľmi zlé a aj spomalené. Preto musíme využívať všetky možnosti terapií a podporných terapií ktoré by mu pomohlo napredovať.

Diagnóza:
Allan Herdnon Dudley syndróm, Mitochondriopatia, metabolické ochorenie, hypotrofia, neprospievanie, psychomotorická retardácia, ľavostranná hemiparéza, spastická diparéza DKK, ľavostranný torticollis, hypoxicko-ischemická encefalopatia, pylorospazmus, opakovaná sepsa, DMO, spastická diplégia, cerebrálna paréza.

 

 

Za nás oboch môžem sľúbiť, že budeme bojovať zo všetkých síl aj naďalej.

Za prípadnú pomoc budeme veľmi vďační a verte mi, keď niekedy budete mať možnosť uvidieť môjho synčeka aký je zlatý, aký je snaživý, aký vie byť veselý, ako cíti každú pomoc, ako to všetko čím prechádza, ale aj na čo sa teší vidno v jeho krásnych očkách určite neoľutujete, že ste nám v najťažších chvíľach v našom živote pomohli.

Luka, verím raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek.

 

 

Akú pomoc Luka potrebuje?

Pomoc s financovaním neurorehabilitácií ako aj podporných terapií.
V prípade, že sa dá poskytnúť len materiálna pomoc aj tá by veľmi potešila.

Za pomoc vám z celého srdca ďakujeme mamina Beáta Kušmíreková

 

Telefón: 0905 280 440

Email: bkusmirekova@gmail.com

Číslo účtu: SK60 1111 0000 0014 6809 5003


Viac príbehov s podobným osudom nájdete tu. 

Naše občianske združenie má stránku na FB, klik tu.

 


V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte

Kontakt

Meno a priezvisko(Povinné)