Sociálny taxík

Chcem sa s Vami podeliť o skúsenosť a zároveň Vám poradiť, ako možno využívať služby sociálneho taxíka. Môžu ho využívať ťažko zdravotne postihnutí, občania s nepriaznivým zdravotným stavom, ktorý im znemožňuje prípadne podstatne sťažuje návštevu zdravotného zariadenia, seniori, ale aj rodičia s deťmi.

Skúste sa popýtať na túto možnosť vo vašej obci alebo v meste. Viem, že aj napr. v Brezne a v Čiernom Balogu existuje táto služba pre občanov. Občania, ktorí chcú využívať túto službu, sa musia preukázať preukazom totožnosti, ťažko zdravotne postihnutí preukazom ZŤP, prípadne výmenným lístkom vystaveným lekárom. V jedno ráno som bola nútená požiadať o pomoc sociálny taxík v našej obci.
Prevádzkovateľ služby sociálny taxík Martin Pjater bol veľmi ústretový a ochotný, keď som mu v jedno ráno zavolala a požiadala ho, či by bol ochotný ísť ešte v ten deň s nami na vyšetrenie do BB (túto službu treba nahlásiť aspoň 24 hod. vopred).

Chcem mu poďakovať za trpezlivosť pri čakaní počas návštevy lekára. Ponúkol mi pomoc aj formou odvozu do mesta a  späť napr. na  nákupy… Mne to padlo veľmi vhod, keďže sme už tri mesiace bez auta. Jeho služby sme využili ešte dvakrát, na návštevu lekárov. Stačilo sa preukázať preukazom ZŤP. Viem, že existuje aj možnosť prevozu sanitkou k lekárom, no tú si treba nahlásiť týždeň vopred. U sociálneho taxíka je to len 24 – 48 hod vopred.

Ďakujem za túto možnosť. Ďakujem, že som stretla úžasného človeka, ktorý rád pomáha.

Iveta B

 

 

Kontakt

Meno a priezvisko(Povinné)

 

Viac informácií na našom webe nájdete aj tu.

FB: Stránka Spolu to zvládneme – Burko