Milujem jar

Teda jar, jeseň a zimu… leto pretrpím, nakoľko nemám rada horúčavy. No jar si vychutnávam. Milujem tú sviežu vôňu vzduchu, prebúdzajúcu sa prírodu. Každý rok chodím zbierať medvedí cesnak.

Jeho nezameniteľná aróma prezrádza, že jar je tu. Popri zbere tohto životabudiča sa započúvam do spevu vtákov. Zelená farba prírody ma nabíja energiou a zároveň upokojuje. Je tu ešte niečo, kvôli čomu milujem jar – kvety, veľa kvetov.

Každý rok už koncom februára striehnem na prvé muškáty, krokusy či narcisy v  obchodoch. Ruky zababrané od hliny ma privádzajú do extázy. Potom začne môj každoročný kolotoč – najprv nakúpim kvetinky, potom zeminu, zbadám krásny kvetináč… zvýši mi zemina, utekám dokúpiť kvetiny, zvýšia mi kvetiny, letím pre zeminu, kamarátky ponúknu niečo v rámci výmenného obchodu… a tak to točím dookola, až kým mi manžel jemne naznačí, že už máme toho dosť.
Moja odpoveď je samozrejme záporná a po argumente, že nefajčím, nepijem a neholdujem hazardu, to vzdá. No po čase, keď kvety začnú kvitnúť a skrášľujú okolie domu či balkón uzná, že to bola rozumná investícia. Spolu si sadneme na terasu a popíjame kávu. Kocháme sa nielen kvetinami, ale aj pohľadom na zeleninovú záhradku. Hoci je taká rozmerovo skromnejšia – je naša a rajčiny či uhorky chutia tak inak – tak slnkovo.

Keď som bola malé dievča, tak som si myslela, že muškáty a chryzamtémy pestujú iba staré babky.
Neviem, kde sa to v mojej detskej hlave vzalo, ale vždy som si predstavovala, že ak budem stará, budem tieto kvetiny pestovať aj ja.
A práca v záhradke sa mi vôbec, ale vôbec nepáčila.
Teraz tam chodím relaxovať a trhanie buriny beriem ako príjemnú možnosť, kedy si môžem prevetrať hlavu.

Milí priatelia prajem Vám krásnu a  pozitívnou energiou nabitú jar.

Helenka

 

Kontakt

Meno a priezvisko(Povinné)

 

Rubrika – Pozitívne myslenie na našom webe

FB: Stránka Spolu to zvládneme – Burko