Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Iveta Burianeková Môj blog Naj OZ Spolu to zvládneme - Burko

Katka mi ukázala cestu ako pomáhať Inak obdareným ľuďom.

Katke pri narodení sudičky nadelili veľa vážnych diagnóz, s ktorými bojovala celý svoj život. Na to aké mala prognózy pri narodení, tak sa dožila krásnych 17,5 roka. Nevedela rozprávať, nikdy nejedla ústami, bola plne odkázaná na moju pomoc. Som jej vďačná za to, že tu bola so mnou.
Katka spájala ľudí, ukazovala smer, ktorým sa treba uberať.


Vďaka Katke som v roku 2008 vytvorila stránky www.burko.sk, kde som pravidelne aktualizovala denník, postupne som pridávala články na pomoc pre ľudí s podobným osudom. Cez stránky som spoznala iné rodiny, ktoré bojujú s podobným osudom ako sme mali my. Zoznámila som sa s úžasnými mamičkami, s ktorými udržiavam kontakt doteraz. Našla som rôzne spoločnosti a organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom s hendikepom.


 

Budem pomáhať na pamiatku moje dcérky Katky

Vďaka Katke vzniklo v roku 2014 občianske združenie Spolu to zvládneme – Burko, poznajú ho hlavne tí, ktorí každoročne pomáhali Katke darovaním 2% z daní.

Občianske združenie funguje naďalej. Aj naďalej pomáhame formou zbierania 2% z daní pre deti, ale aj dospelých, ktorí majú vážne zdravotné problémy. Vyzbierané peniažky prerozdelíme do rodín, kde to najviac potrebujú.

Chcete aj vy pomôcť najzraniteľnejším a bezbranným ľuďom pri zlepšení kvality života a radi by ste darovali 2% z daní nášmu občianskemu združeniu a neviete ako postupovať?
Tu nájdete viac informácií 

Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhajú, lebo spoločnými silami sa dá zvládať všetko.


Vďaka Katke máme časopis Inak obdarení, kde sa môžete dočítať o tom ako sa dá všetko zvládať, keď je chuť a sila. Nájdete v ňom skutočné príbehy ľudí s rôznym hendikepom, ktorí nás inšpirujú k lepšiemu životu. Náš časopis je jedinečný, píše ho sám život. Dobrovoľníci radi prispievajú svojimi vlastnými skúsenosťami a radami, ktoré určite pomáhajú iným. Články z časopisu nájdete aj na informačnom portáli www.inakobdarení.sk


Pomáham aj poradenstvom ako si vybaviť  peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia.

Ste vozíčkar a schody Vám bránia dostať sa na poschodie?
Opatrujete príbuzného, ktorý bezvládne leží na posteli a potrebujete pomoc?
Máme pre Vás riešenia. Schodolezy, šikmé, zvislé plošiny alebo stoličkové výťahy Vám pomôžu pri zdolávaní barier.
Stropný zdvihák Vám uľahčí manipuláciu pri starostlivosti o imobilného príbuzného.

Vedeli ste, že môžete získať zdvíhacie zariadenie úplne zadarmo? Viac tu

 


Pomáham na pamiatku mojej dcérky Katky. 

 

 

 

S pozdravom Iveta Burianeková