Bibiana Furdíková – Madame Cannelle

Bibiana Furdíková – Madame Cannelle. Ako sa hovorí: „Nič nie je náhoda.“
Tento článok je zverejnený presne v deň tretieho výročia, keď sme sa prvý krát stretli s Bibkou, ktorá nám prišla prerozprávať prepojenie s mojou Katkou.
Bolo to také neuveriteľné, ale skutočné…

Tri roky sme sa nevideli. Nevedeli sme jedna o druhej, až začiatkom júna v tomto roku sme sa stretli na parkovisku.
Presne tri roky, odkedy sa mi prvý krát ozvala cez sms správu.
V ten deň som mala slzy v očiach, keď mi spomenula, že poslúchla môjho prvého muža, ktorý jej povedal nech napíše knihu.

Teším sa na ohlasy od čitateľov. Som zvedavá či nájdu kapitolu, kde sa píše o nás.

Nechcem písať detaily. Tie sú v knihe, ktorú napísala táto úžasná osôbka.


Čítajte rozhovor si Bibianou Furdíkovou, ktorá napísala knihu s názvom Madame Cannelle.

Prečo práve tento názov?
Pôvodne mal názov patriť škoricovým produktom, ktoré som chcela uviesť na trh. Je to vlastne logo, ktoré mi výtvarníčka poslala v čase písania posledných strán môjho príbehu. Kniha dovtedy názov nemala, volala som ju jednoducho len Kniha. Keď som ho uvidela, hneď som vedela, že pôjde na obálku. Dávno predtým som vo svojom sne, už takúto knihu videla, len som nevedela, že bude moja.

 

Ako by si v skratke opísala, o čom je táto kniha?
Je to autobiografia. Úplne som v nej odhalila seba, aj svoju dušu. Verím, že pocity a situácie, ktoré v nej opisujem zažíva veľa ľudí. Nie všetko mi pridáva plusové body, ale som to ja. S mojimi slabosťami, radosťami a svojskými riešeniami životných situácií.

 

Čo ťa viedlo k tomu, aby si sa podelila s celým svetom o tvoj životný príbeh?
Dlho ma na písanie nahovaráli priatelia. Mali pocit, že moje zážitky sú tak výnimočné a otvárajú dvere aj do iných svetov a dimenzií, že by sa o nich malo písať. Ľuďom by to vraj dalo nádej, že všetko je možné.

Bibiana Furdíková - Madame Cannelle

 

Nápad napísať knihu, prišiel spontánne alebo si o tom snívala dávnejšie?
Zvažovala som to po tom, ako sa môj muž úplne vyliečil z choroby, pri ktorej mu lekári dávali len tri mesiace života. Som rada, že som to vtedy neurobila. Môj pohľad na vec by bol vychýlený len do jednej strany, tej alternatívnej. V mojom živote prišli ďalšie skúšky a moje vnímanie som musela prehodnotiť. Musela som sa otvoriť všetkým možnostiam. A o tom je aj moja kniha. O slobode rozhodovania, ktorú má každý z nás.

 

Aké boli prvotné myšlienky, keď si si prečítala svoj vlastný rukopis. Predsa čítala si svoj príbeh, ktorý si Ty žila.
Veľa krát som v živote o sebe pochybovala, ale teraz som bola spokojná. Na knihe by som nič nemenila.

 

Kniha Madame Cannelle vonia novotou. Z tlačiarne si si ju doniesla len prednedávnom.
Aké si mala pocity, keď si prvý krát v ruke držala svoju knihu?
Boli to krásne pocity, ale žiadna eufória nebola, bol to skôr vnútorný pokoj a zmierenie.

 

V knihe spomínaš aj manžela a dcéru. Ako oni zareagovali, keď si im spomenula, že napíšeš knihu?
Teraz keď je vytlačená, prečítali ju? Čo hovoria?
Boli moji prví kritici, ale aj motivátori. Dovolili mi odtajniť veľkú časť nášho života a nechali mi pri písaní voľnú ruku. Do ničoho mi nezasahovali. Dcéra poznamenala, že keď sa bude chcieť pred svetom vychváliť, napíše si vlastnú knihu.

 

Určite máš veľa pozitívnych ohlasov od čitateľov. Ako sa cítiš?
Žijem svoj spisovateľský sen. Ohlasy sú skvelé a napĺňa ma to vďačnosťou. Píšu mi ľudia z celého Slovenska a Čiech, hovoria o nádeji, ktorú im kniha dala.  Som rada, že som od života dostala príležitosť prežiť všetko o čom píšem. A že sa to podarilo aj dať na papier, beriem ako bonus navyše.

 

Aj napriek náročným skúškam, ktoré opisuješ v knihe, určite si v živote dosiahla aj veľa úspechov. Pochváľ sa. Čomu sa venuješ?
Dvadsaťpäť rokov podnikám spolu s mojim manželom. Založili sme chránenú dielňu, v ktorej pracujú ľudia s rôznym zdravotným postihnutím. Vyrábame ručný papier a máme vlastnú produktovú radu výrobkov, ktorú môžete nájsť v obchodíkoch po celom Slovensku alebo na stránke www.slovenskedarceky.sk  Vymyslela som vedomostnú hru pre deti, ktorá kopíruje učebné osnovy a tie sa učia prírodovedu a vlastivedu  hravou formou. Pracovala som na grafických návrhoch pre rôzne ministerstvá a významné inštitúcie. Naše darčekové sady reprezentujú Slovensko po celom svete. Som kreatívec a tak nápady vidím vo všetkom. Ale som aj workoholik a musím si dávať pozor, čomu venujem energiu, lebo keď sa do niečoho pustím, nejdem sa zastaviť. Čas venujem aj terapeutickej činnosti. Mám absolvované výcviky regresných terapií a hypnózy. Aj táto práca ma napĺňa. Ľudia pochopia, čo sa v ich živote deje, a vidieť ako uchopia príležitosti do svojich rúk, je ten najkrajší pocit.

Keď si premietneš svoj doterajší život, zmenila by si scenár? Alebo ak by bola možnosť žiť ho ešte raz, zopakovala by si ho?
Samozrejme by som si ho zopakovala, aj keď niektoré úseky boli náročnejšie. Som vďačná za každý prežitý deň.  Životné skúšky zo mňa urobili pokornejšieho človeka.

Ukázali mi, že v živote sa dejú aj zázraky a nie všetkému musíme rozumieť. Každý deň sa môžeme nadýchnuť slobody, zdravia, hojnosti.
Vždy je to o našom postoji, či situáciu, v ktorej sa nachádzame zoberieme ako dar a príjmeme ju, alebo budeme proti nej bojovať.
Mne sa ukazuje, že bez boja to ide oveľa ľahšie.

 

Knihu Madame Cannelle si môžu čitatelia zakúpiť vo všetkých kníhkupectvách.

Alebo aj  na stránke: madamecannelle.sk, kde sú aj informácie o pripravovaných besedách a iných aktivitách.
Od leta bude možné zakúpiť aj audioverziu, ktorú nahovorila sama autorka.

 

 

Príbehy ľudí, ktorí radi pomáhajú nájdete tu.

 

Kontakt

Meno a priezvisko(Povinné)