Aktívna turistka uväznená vo svojom tele

Rehabilitácie a špeciálna starostlivosť pre Anku po prekonaní kliešťovej encefalitídy

Aktívna turistka Anka, ktorá si začala užívať zaslúžený dôchodok, zostala zo dňa na deň uväznená vo svojom tele.
Jej nervovú sústavu napadol vírus – kliešťová encefalitída. Život si s ňou zavtipkoval, a hoci mala v nohách kilometre túr, paradoxne kliešťa chytila vo vlastnej záhrade.
Priebeh bol veľmi rýchly. Za štyri dni od hospitalizácie upadla do kómy. Zostala napojená na dýchací prístroj a PEG. Vírus zasiahol pohybové centrum.
Zrazu sa aj najbanálnejšie pohyby, dýchanie a prijímanie potravy stali náročnými. Potrebuje špeciálnu celodennú starostlivosť a intenzívne rehabilitácie, ktoré veríme, že jej pomôžu.

 

 

Nedokáže udržať hlavu, posadiť sa, plne koordinovať pohyb pravej ruky, nedokáže zdvihnúť ľavú nohu.
Paralýza ustupuje pomaly a preto potrebuje intenzívnu rehabilitáciu vrátane celodennej starostlivosti, aby sa opäť postavila na nohy a mohla plnohodnotne žiť.

 

 

Má pred sebou ešte dlhú cestu. Čas jej pobytu v nemocnici (maximálna dĺžka hospitalizácie 90 dni) sa nezadržateľne kráti.
Je stále odkázaná na tracheostómiu, kvôli hygiene dýchacích ciest.

 

Potrebuje špeciálnu starostlivosť nie len pri prijímaní potravy, ale aj pri bežných denných úkonoch, preto hľadáme možnosti, kde budú schopní sa o ňu plnohodnotne, odborne a ľudsky postarať.
S odstupom času by sme chceli rehabilitácie ešte zintenzívniť a keď sa jej stav trochu zlepší, navštíviť ADELI – Rehabilitačné centrum v Piešťanoch.

Dôchodcovský príjem však nepokryje všetky výdavky a preto Vás prosíme o finančnú pomoc.

Číslo účtu: SK83 1111 0000 0010 5684 0003

Kontakt:
simonafrancisty@gmail.com


Iveta Bartalová, predsedníčka oz Spolu to zvládneme-Burko:
Pani Anna sa ocitla vo veľmi ťažkej situácii. Zo dňa na deň zostala pripútaná na lôžku.
Na základe nahliadnutia do lekárskych správ a komunikácii s jej dcérou overujem tento príbeh a držím palce, nech sa podarí vyzbierať potrebnú sumu na rehabilitácie a liečbu.