V jej očiach vidím vďačnosť

V mene rodiny Štiblárovcov sa chcem poďakovať všetkým, ktorí pomohli a prispeli peniažkami na kúpu auta. Všetkým čitateľom a darcom chcem touto cestou oznámiť, že auto už kúpili.
Boli nútení zakúpiť auto čo najskôr. Vyzbieraná suma nestačila na kúpu auta. Preto si zobrali úver 7000 €. Splácať budú 4 roky. No sú šťastní, že nemusia byť odkázaní na požičiavané auto.

Ak by mal niekto záujem pomôcť tejto rodine so splácaním úveru, alebo na zakúpenie pomôcok, ktoré uľahčia kvalitu života číslo účtu nájdete pod článkom.


Veronika je moje prvorodené dieťa. Od narodenia je z nej veľká bojovníčka. Hneď po pôrode sa zdalo, že to bude krásne zdravé dieťatko. No na druhý deň jej začali problémy s dýchaním. Lekári okolo nej behali, ponapájali na prístroje a začal boj.

Nedostatkom kyslíka začali odumierať bunky v mozgu.

A to sa odzrkadlilo na jej zdravotnom stave. Postupne pribúdali diagnózy v lekárskom zázname. DMO bol náš strašiak. Musela som si zvykať na to, že mám dieťa, s ktorým budem často navštevovať odborných lekárov.

Bezmocnosť, beznádej a neistota ma sprevádzajú dennodenne už 26 rokov.


Mám dieťa, ktoré nepovie slovíčko, ktoré sa samé neotočí, nesadne si, neochutná sladkosť ústami. Nikdy mi nepovie slovko MAMA. No ale ani nikdy neodvrkne, nebude sa netúlať, nerobí zlo. Práve naopak je to môj anjel na zemi.

V jej očiach vidím vďačnosť za to, že sa o ňu starám, pomáham jej pri každodenných činnostiach  nepretržite celých 24 hodín.

Odsávam ju z tracheostomie, kŕmim striekačkami cez PEG, polohujem, ratujem pri epileptických záchvatoch. Pomáham pri vyprázdňovaním, s ktorým má neustále problémy, keďže je ležiaca.

Je veľmi trpezlivá a odvážna. Plače len vtedy, ak ju niečo trápi. Z mimiky tváre viem vyčítať čo ju asi bolí, no veľa krát je to len hádanie, keďže mi nevie ukázať alebo povedať.
Vydýchnem si vtedy, keď zbadám záblesky úškrnu a následne úsmev na tvári, a to viem, že je spokojná.

Doteraz sme žili v ústraní, v skromnosti a s pokorou sme prijímali všetko čo život prinášal.
Nezvykli sme žiadať o pomoc, nepýtali sme od sponzorov peniaze ….

 

Z celého srdca vopred ďakujeme za POMOC.

Janka Štblárová mamina bojovníčky Veroniky

 

Kontakt:

email: stiblarova.j@gmail.com
t.č. 0907 840 986

číslo účtu: SK76 0200 0000 0033 4722 3557

 

Iveta Bartalová, predsedníčka OZ Spolu to zvládneme – Burko:
Janku a Veroniku poznám od roku 2012. Veronika je o štyri roky staršia od mojej Katky. Diagnózy rovnaké …

 


 

Viac príbehov s podobným osudom nájdete tu. 

Naše občianske združenie má stránku na FB, klik tu.

 


V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte