Prvé stretnutie Inak obdarených detičiek v Brezne

Už niekoľko týždňov si na facebooku píšeme s mamičkami z okolia Brezna. No písanie nám nestačí. Niet nad osobné stretnutie. Predsa, viac sa porozprávame, keď sedíme spolu pri kávičke. Naša hlavná organizátorka Evka Brádňanská rozhodila siete, hľadala a vybavila priestory na odreagovanie sa. Konečne vo štvrtok 23.1.2014 sme sa stretli.

Monika, Evka, Dáška, ďakujem, že ste prišli a posedeli pri čajíku, kávičke či čokoládke. Ďakujem za naše detičky Katku Burianekovú, Miška Brádňanského, Martinka Kubíniho a Matuška Tomkuliaka, že sme mohli spolu stráviť príjemné poobedie. Detičkám sa páčilo. Všetci štyria bolo v pohode. No aby som nezabudla na fešáka Andrejka Kubíniho, ktorý zmeškal hokej. Čo bolo znamenie, že je s nami spokojný.
Ani sme nevedeli čo skôr preberať, riešiť – o čom debatovať. Hlavnou témou stretnutia bolo hľadanie možností získania peniažkov pre naše deti. Keďže začína daňové obdobie, chcem mamičkám poradiť, ako a cez ktoré občianske združenie treba zbierať 2 % z daní. Musíme využiť pomoc na kúpu zdravotných pomôcok, liekov, zaplatenia kúpeľov, terapií, ktoré sú tak potrebné pre deti.

Chcem sa poďakovať Evite Škorvánekovej za poskytnutie priestorov v kaviarničke Elixír club v Brezne pre nás – rodičov Inak obdarených detí.

Som šťastná, že som sa mohla zoznámiť s úžasnými mamičkami, ktoré bojujú spolu s ich detičkami. Teším sa na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční 6.2.2014. Budem rada ak sa k nám pripoja aj ďalšie mamičky z okolia Brezna a budeme si navzájom vymieňať skúsenosti. Je veľmi dôležité, keď máme pri sebe ľudí, ktorí nás podporia, povzbudia a nasmerujú správnym smerom. Aspoň vieme, že nie sme sami s podobným osudom.

Je nás oveľa viac, len sa musíme zviditeľniť aby sme dosiahli čo najviac úspechov s našimi detičkami. A preto bude vítaná každá nová tvár.
Srdečne pozývam mamky, oteckov a ich detičky na ďalšie stretnutie.
Kto bude mať záujem, nech sa ozve aby sme si upresnili dátum a čas.

Iveta Burianeková
t. č. 0903 / 534 767