Pomoc pre Alexíka!

Vážený darca / darkyňa,
cieľom tejto žiadosti je združiť finančné prostriedky ako na Orgáno Molekularnuliečbu tak i na pravidelné rehabilitácie, cvičenia , plávanie i caniterapiu, ktoré sú nevyhnutné pre Alexíkov plnohodnotný život.

Presná špecifikácia ochorenia nášho syna Alexa ZAJACA znie: Infatilná cerebrálna paréza,spastickátriparéza DK biliant, s prevahou vpravo + PHK, axiálna hypotónia, konkom, strabizmus,kinesioiogický zač. 6 lokom štádia podľa profesora Vojtu, Stp. včasnom a sfyktickom syndróme I – II.st. Pred rokom mu bola diagnostikovaná epilepsia.

Náš Alexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po mnohých odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude chodiť, písať, čítať, skrátka či bude schopný zaradiť sa medzi ostatné deti.

Navštívili sme množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi: 12-krát Rehabilitačnécentrum RENONA v Šúrovciach, 5-krát Špecializovanú rehabilitačnú nemocnicu TETIS v Dunajskej Lužnej, 2-krát ADELI Centrum v Piešťanoch a 14 krát SVETIELKO v Trenčíne, ktorý by sme potrebovali opakovať častejšie. Rehabilitačné pobyty Martine, v Bratislave a samozrejme, pravidelne cvičíme. Taktiež hipoterapia a canisterapia, biofidbeck, cvičíme i v activ clube v Žiline. Ja som stále hľadala nejaký zázrak pre synčeka, dokonca som mala niekoľko snov, kde som ho videla chodiť. Sme odkázaní na pomoc iných. Na to naše financie, žiaľ, nestačia a preto je Alex odkázaný na nezištnú pomoc dobrých ľudí. Momentálne bojujeme s epilepsiou Pre Alexika je veľmi potrebné i cvičenie, rehabilitácie, canisterapia, masaže i koníky.

Alexík začína chodiť za pomoci trojbodových barličiek.

Alexikove prvé zlepšenia. Zlepšenie reči, oveľa čistejšie rozpráva. Uvoľnenie celého tela. Pri chôdzi už nie taký v krčí ako to bolo v minulosti. Momentálne bez epileptických záchvatov. Poctivo cvičíme, rehabilitujeme už viac ako 8 rokov, no ešte sme nemali takéto úspechy po tak krátkej dobe ako pri Orgáno Molekularnej liečbe.

Alexik na vlastných nohách síce zatiaľ ešte o barličkách si zahral dnes svoj prvý futbal v živote! Toľko radosti a šťastia som už dlho nevidela na ňom. Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli Alexa stáť na vlastných nôžkach. Nikdy nezabudnem na tú veľkú radosť z pohybu v jeho očiach.

Ja som konečne celkom jasne uvidela zmysel tohto nadľudského úsilia nielen nás, jeho rodičov, ale aj ľudí, ktorí nám veľmi pomáhajú.

ĎAKUJEME!!

Ešte stále potrebujeme vašu pomoc no už teraz patrí VEĽKÁ VĎAKA všetkým, ktorí prispeli Alexikovi na túto liečbu, ktorá ho veľmi pekne posúva vpred .

ĎAKUJEME .

Kontakt na mamu Janku jankazilina@gmail.com

Ak máte záujem pomôcť Alexíkovi posielajte peniažky na ich účet IBAN:SK6811000000002918898351