POĎAKOVANIE IVETKE

S  Ivetkou Burianekovou som sa prvýkrát stretla asi pred 3-4 rokmi.

Upútala ma tým, že mala väčší kočík. Vedela som, že musí mať postihnuté dieťatko, pretože podobný kočík som mala aj ja.
Neskôr som sa jej prihovorila. Dozvedela som sa, že má dcérku Katku, ktorá má DMO. Občas sme sa stretli a prehodili pár slov. Po určitom čase som Ivetku navštívila doma. Porozprávala mi viac o  dcérke. Ja o  mojich dvoch chlapcoch, ktorí sú tiež ZŤP.

Aj napriek tomu, že má doma postihnutú Katku založila OZ Spolu to zvládneme – Burko. Obdivujem ju, ako to všetko zvláda.
Viem, že to v živote nemá ľahké a aj napriek tomu sa snaží pomáhať iným. Ivetka je veľmi milá a priateľská. Dokážem sa s ňou o všeličom porozprávať.
O starostiach, problémoch, čo ma trápi, čo ma teší. Vždy si ma vypočuje a poradí mi. Jej slová sú ako balzam na dušu. Vzorne sa stará o Katku.
Má chápajúceho a  milujúceho manžela. Rodinku sa snažím navštevovať častejšie a  vždy od nich prídem pozitívne naladená.

V jednej pesničke sa spieva – „Oni s Tebou Tvoje starosti, aj problémy zdieľajú…“ A  taká je Ivetka. Som rada, že som ju spoznala a  celú jej rodinku.
Preto sa jej chcem poďakovať za to, že myslí aj na iných ľudí s podobnými problémami a pokiaľ môže, vždy pomôže.

Ivetka myslí aj na iných a mnohé informácie, ktoré sa dozvedela, si nenecháva pre seba.
V decembri r.2013 sa stala redaktorkou tohto časopisu INAK OBDARENÍ.
Sú v ňom vynikajúce články, ktoré určite mnohých povzbudia. Pri čítaní niektorých článkov si možno uvedomíme, že okrem nás sú tu aj iní, ktorí zažívajú podobné problémy a zápasia s nimi. Nájdeme si tam kontakty na  nadácie, ktoré pomáhajú ZŤP a  informácie na  čo všetko máme nárok z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Myslím si, že niektoré číslo časopisu sa dostane aj medzi ľudí, ktorí nemajú také starosti ako my. A tým, že si ho prečítajú, dokážu nás viac pochopiť a uvedomiť si, že v živote to nemáme také ľahké, ale snažíme sa robiť všetko pre to, aby sme to zvládali. Pre mňa osobne je tento časopis povzbudením a vždy sa teším na nové číslo. Určite hľadať námety do  časopisu si vyžaduje čas a Ivetka si tento čas pre nás ostatných vždy nájde aj napriek tomu, že sa stará o ZŤP dcérku Katku. Za to jej patrí veľké ĎAKUJEM.

Eva Výlupková