Pevná vôľa všetko zdolá

Volám sa Erik. Narodil som sa s detskou mozgovou obranou. No aj napriek tomu som sa v živote nevzdal. Už od útleho veku so mnou mama navštevovala rôzne rehabilitačné pobyty a každý deň cvičila.


Aj vďaka tomuto som si vybudoval pozitívny vzťah k športu čo mi ostalo až dodnes. Vždy som mal pocit, že moja diagnóza pre mňa nemôže byť prekážkou. Práve naopak. Robí ma silnejším a dodáva mi odhodlanie k tomu, aby som v živote niečo dokázal. Každé ráno cvičím a tvrdo na sebe pracujem, aby som sa udržal v dobrej kondícii.Mojim cieľom je motivovať ľudí v mojom okolí a ukázať im, že aj s detskou mozgovou obrnou a francúzskymi barlami, ktoré mi pomáhajú pri chôdzi sa dá žiť plnohodnotný život. Lebo keď človek chce, všetko sa dá. A nie je to len fráza.


Čas plynul a ja som vyštudoval obchodnú akadémiu v Slovenskej Ľupči. Mal som však ďalej chuť sa vzdelávať a tak som nastúpil na vysokú školu v Levoči a vyštudoval som špeciálnu pedagogiku.
Dnes úspešne pracujem ako špeciálny pedagóg v neziskovej organizácii v Brezne a pomáham deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Za túto prácu som nesmierne vďačný.
Buď aj Ty vďačný za to, čo máš a užívaj si život. Lebo jediný, kto urobí Tvoj život lepší si Ty sám/a.„Vždy som mal pocit, že moja diagnóza pre mňa nemôže byť prekážkou. Práve naopak. Robí ma silnejším a dodáva mi odhodlanie k tomu, aby som v živote niečo dokázal.“

Erik Remeň

 

Archív článkov z jarného čísla časopisu nájdete tu.

Články z časopisu nájdete na informačnom portáli Inak obdarení.