Kúpelňa pre Danielku.

Som mamičkou dvoch krásnych dcér staršej Danielky a mladšej Dianky.
Keď boli detičky ešte malé rozhodla som sa zostať slobodnou mamičkou, keďže ich otec nemal žiadny záujem o deti a svoje problémy riešil alkoholom.
Do dnešného dňa sa nič nezmenilo o deti nemá záujem, nevidel ich už dvanásť rokov a výživné tiež na ne neplatí.

Danielka sa narodila ako zdravé dieťatko a po pôrode bolo všetko v poriadku.
Keď mala dva roky nechcelo sa jej chodiť, ale keďže som sa jej venovala, cvičila s ňou, po pol roku už robila prvé kroky celkom sama. Aj jazýček sa jej rozväzoval veľmi pomaly. Základné slovíčka ako mama, bába, havo začala rozprávať ako dvoj ročná.
Keď mala Danielka dva a pol roka obvodná lekárka nás odporučila na genetické vyšetrenie. Dieťa očividne zaostávalo tak sme potrebovali vedieť čo sa deje.

V jej piatich rokoch som sa konečne dozvedela čo sa deje.

V Bratislave mi oznámili že moja dcérka má mukopolysacharidózu III.A. Je to vzácne genetické ochorenie, ktoré postihuje celé telo. Dieťa prestane rásť, zaostáva vo vývoji, nerozpráva, postupne prestáva chodiť a zostáva ležiace.

Prognóza je zlá.

Vo väčšine prípadov typu III.A, smrť nastáva na konci druhej dekády života a priemer života týchto detičiek je 16 rokov.
Dnes má Danielka 14 rokov je ležiaca a vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.

Momentálne žijeme s mojim partnerom, ktorý sa nielenže stará o nás, ale zastupuje aj rolu otca, za čo som mu nesmierne vďačná a má môj obdiv.
Kúpil pre nás domček ktorý bol v pôvodnom stave, no my sme sa rozhodli že si ho svojpomocne prerobíme.


Základ pre nás bol urobiť novú kúpeľňu pre Danielku, aby sme jej mohli uľahčiť život.

Keďže kúpeľňa v pôvodnom stave je veľmi malá a úzka, tak je to pre nás veľmi náročné okúpať ju.
Takže sme sa rozhodli, že z kuchyne urobíme bezbariérovú kúpeľňu a z vedľajšej miestnosti kuchyňu. Všetko išlo dobre pokiaľ sme si nezavolali známeho, ktorý nám mal urobiť kúrenie, vodu a odpad, aby sme mohli používať novú kuchyňu a mohli začať pracovať na novej kúpeľni. Dôverovali sme mu. Pýtal peniaze na materiál. Dali sme mu ich s nádejou, že príde a dokončí novú kúpelňu.
Bohužiaľ nás oklamal, zobral všetky peniaze, ktoré boli určené na prerábanie a viac sme ho nevideli. Peniaze do dnešného dňa nevrátil.
Kvôli nemu už dlhšiu dobu stojíme a nemôžme pokračovať v prerábaní, keďže nemáme toľko financi.

Preto Vás prosíme o pomoc, aby sme mohli pokračovať v prerábaní a urobiť Danielke kúpeľňu.

Číslo účtu:
IBAN: SK14 0900 0000 0050 6822 3270

 

Kontakt:
Email: giertlova.dominika30@gmail.com