Dlhoočakávaný koncert“ Pocta legendám, od lady Carneval k Draculovi“

Niekoľko mesiacov som mala zakúpené lístky na toto podujatie, na ktoré sa vždy neskutočne teším. Hlavne na to ako uvidím účinkujúcich. Bolo ich tam požehnane:

Daniel Húlka, Leona Machálková, Ján Slezák, Helena Vondráčková, Martin Chodúr, Nela Pocisková, a tiež spieval a zároveň uvádzal Juraj Bača. Všetko naživo hral veľký orchester s dirigentom Adrianom Kokošom zo Žiliny. Za chrbtami spevákov bola veľká obrazovka, na ktorej boli dosť dlhé pasáže zo života Jozefa Bednárika a Karla Svobodu. Slovenskí herci Eva Matejková, Marián Slovák a iní rozprávali príhody s „Béďom“, aký to bol človek, čo všetko spolu prežili, ako niekedy aj ťažko sa rodili veľké muzikály. (Čo to dá práce pripraviť taký projekt, ako je muzikál). Ja veľká fanúšička takýchto vecí som doslova všetko veľmi prežívala.
Speváci spievali piesne Karla Svobodu z obdobia kedy začínal a aj tie, ktoré boli jeho poslednými, keďže si v  januári 2007 siahol na život pre depresie. Každý spevák spieval postupne niekoľko piesní, pri ktorých sa striedali. Javisko bolo veľmi osvetlené aj laserovými lúčmi, ktoré mi robili značné problémy sa na to pozerať, lebo mám slabé oči, takže keby neboli po obidvoch stranách obrazovky, tak ja s najlepšou kamarátkou nevidíme na javisku vôbec nič.
Napriek všetkému to bolo krásne spravené, farebné, fascinujúce a  ja po príchode domov o 23,15 som si dlho všetko premietala v hlave a najšťastnejšia som bola, keď som videla Daniela Húlku.Jana Kubišová

Články v čísle Január-Február-Marec 2019 čítajte tu. 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Január-Február-Marec 2019

Články z časopisu Inak obdarení čítajte na informačnom portáli s rovnakým názvom.