Deň detí plný prekvapení…

 

Prvého júna mali svoj sviatok všetky deti. Aj tie, ktoré sviatočný deň museli stráviť v nemocnici. Keďže sme chceli, aby si aj v nemocničnom prostredí pripomenuli MDD, pripravili sme za bránami DFNsP v Banskej Bystrici výnimočný deň s pestrým programom. Spoločná akcia Svetielka nádeje, Klubu priateľov detskej nemocnice a Základnej školy pri zdravotníckom zariadení priniesla radosť na tvárach detí a veľa pozitívnych zážitkov.

Od skorého rána čakal na deti, ktoré prišli na vyšetrenie, stôl plný prekvapení. Zvolenský tvarohový Mňamkáčik, jabĺčka, banány, ale aj nejaké tie sladkosti, pestrofarebné balóny, bublifuky, plyšáky – míňal sa najmä z televízie známy Ťuki, ale aj krásne papierové rozprávkové postavičky a zvieratká, to všetko bolo k dispozícii vo vestibule, kde sa s nadšením pristavovali deťúrence aj s rodičmi.

Pred onkohematologickou ambulanciou boli okrem občerstvenia pripravené aj kreatívne aktivity. Škola pozvala na tento deň experta na bubliny a  popoludní spisovateľku Gabrielu Futovú, ktorá predstavila svoj rozprávkový príbeh O  Bezvláske. Spolu s ňou prišiel aj ilustrátor Miroslav Regitko a Ľudmila Kolesárová z Dobrého Anjela, ktorý túto krásnu knižku vydal a len pred pár dňami vyprevadil k čitateľom. Poriadny rozruch a skvelú náladu pripravili deťom aj Máša a medveď. Svetielkáči ich nabalili darčekmi, a tak ich rozdávali deťom na všetkých oddeleniach v celej nemocnici.

Fotografovanie s obľúbenými rozprávkovými postavičkami nemalo konca kraja. Výnimočný deň plný prekvapení sa vydaril. Vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli, priložili ruku k dielu a prispeli k vydarenej akcii.
Všetci sme sa posnažili, aby deti prežili svoj sviatok s  úsmevom na  tvári a v pohode. Aj v nemocnici. A  že to tak bolo, potvrdzujú slová malého pacienta, ktorý, odchádzajúc z nemocnice, povedal: „Dnes tu bolo super! Mohli by nás takto prekvapiť aj inokedy!“

-vap

 

Archív článkov August 2016 nájdete tu.

 

Čítajte informačný portál Inak obdarení.