Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Október-November-December 2018 Dagmar Sváteková

Žime spolu… nielen jeden deň v roku

O podujatí Žime spolu Vám budem písať najmä ako jeho organizátorka a človek, ktorý verí, že to, čo robí, má význam. V  poslednú júlovú nedeľu, presnejšie 29.7.2018, sme sa presne po roku stretli na podujatí Žime spolu, ktoré sa opäť konalo v Mestskom parku na Sihoti v Nitre.

Jednalo sa v poradí o druhý ročník a chcem sa poďakovať všetkým, ktorí toto podujatie podporili. Nech bola Vaša pomoc akákoľvek, verte, že som za ňu nesmierne vďačná. Píšem sama za seba, pretože chcem, aby článok vyznel ľudsky, presne tak, ako bolo myslené celé podujatie. Týždne príprav a extrémne horúčavy sa prejavili na každom z nás, napriek tomu, všetci, ktorí priložili ruku k dielu, išli na maximum a tohoročnú akciu Žime spolu hodnotím ako milé, pozitívne podujatie, chrliace do sveta energiu a posolstvo o tom, že aj hendikepovaní ľudia dokážu niečo zmyselné zorganizovať, vyrobiť mnoho pekných predmetov, namaľovať veľa pekných obrazov…

Podujatie, trošku netradične, otvorila ľudová skupina Malá Belianka. Na ceste z Bratislavy do Nitry sa totiž stala vážna dopravná nehoda, ktorá mala za následok paralýzu diaľnice, a tak náš moderátor dorazil s miernym meškaním. Nič to, Malá Belianka a jej tvorba boli dôstojným zahájením celého podujatia. Pamätali sme aj na našich malých, ktorých sme spolu s mestom Nitra, potešili predstavením Divadla Na hojdačke. Medzičasom dorazil aj náš moderátor. Pre tento rok to bol Ján Šiller, ktorý nás bravúrne sprevádzal celým podujatím. Slávnostné otvorenie podujatia išlo roka v ruke s príhovorom ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, JUDr. Jána Richtera. Po jeho príhovore vystúpil Tanečný Klub Danube z Bratislavy. Diváci tak mali možnosť vidieť rôzne kategórie tancovania na vozíku, aj vystúpenie zdravého tanečného páru.

Ďalším milým hosťom bola Anka Repková spolu so svojim speváckym zborom, ktorý nám zaspieval viacero piesní rôznych žánrov. Po vystúpení speváckeho zboru nasledovalo pár viet z úst Bekima a  technická prestávka, ktorú potrebovalo na prípravu pódia zoskupenie The Tap Tap. Táto skupina prišla z Čiech a divákov zabávala svojim vystúpením približne hodinu. Po nej dostala slovo členka skupiny Gladiator revival, ktorí žiaľ, na poslednú chvíľu nemohli prísť. Avšak Monika, spolu so svojim enormne šikovným kolegom, zvládli vystúpenie na jednotku a  zabavili široké portfólio ľudí. Hrali cover verzie nám známych pesničiek i vlastnú tvorbu. Z môjho pohľadu – výborne vystúpenie. Na záver podujatia vystúpila kapela Bojňanci, ktorá je spolu s TK Danube akousi stálicou na našich podujatiach. A my veríme, že sa stretneme zasa o rok.

Taktiež by som všetkých Vás, ktorým sa podujatie Žime spolu dostalo do uší prvý raz, chcela vyzvať k účasti aj v budúcich ročníkoch. Budeme sa tešiť nielen Vašej účasti, ale aj ochote predviesť Vaše zručnosti, či už vo svete handmade alebo akejkoľvek inej umeleckej tvorbe. Naše podujatie opäť podporila aj firma Spig, za čo jej patrí naša vďaka.

V mene OZ socialDATA sa s Vami lúčim a do ďalšieho ročníka Žime spolu nám želám, aby sme skutočne žili spolu – bez ohľadu na odlišné povahy, fyzický, či mentálny hendikep.

Dagmar Sváteková

Viac článkov od tejto autorky čítajte aj tu.

Aj tu nájdete motivačné články od Dagmar 

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie