Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Október 2014 Dagmar Sváteková Pozitívne myslenie

Dagmar Sváteková – Všetko je možné

Tak znie názov mojej prvej knihy. Nie, nejdem si robiť reklamu, nemám prečo. Knižka je v rukách predsedkyne OZ Burko, ktorá ju tlačí a za symbolický poplatok ju pošle každému záujemcovi. Peniaze slúžia na podporu činnosti OZ Burko!!!

O knihe, dôvod jej vydania

Ak pomôžeš jednému človeku, pomôžeš tým celému svetu. (Talmund)

Ako som už povedala, táto kniha má jediný cieľ – motivovať. Rozhodla som sa ju napísať, pretože aj ja prahnem po poznaní, že môj život bude opäť ako predtým. Lež, to poznanie neprichádza, jediné, s čím môžem operovať, sú moje vlastné predstavy. Mám to šťastie, že s podporou rodiny sa mi všetko darí zvládať a denne ďakujem nebesiam, že som si túto neľahkú cestu musela odkráčať ja a nie môj manžel, ktorý je živiteľ rodiny, či moje deti, pre ktoré je ťažké niektoré veci pochopiť. Videla a prežila som zopár chvíľ v spoločnosti hendikepovaných detí, a poviem Vám, nie je to radostný pohľad. Taktiež by som všetkým Vám rada odovzdala jedno poznanie. Je úplne prosté, no ja sama som zaň zaplatila privysokú cenu a mnohým nám akosi uniká pomedzi prsty. Znie takto: Keď nejde o život, nejde o nič.

Dennodenne sa dokážeme stresovať kvôli maličkostiam. Nebude obed vtedy a  vtedy, nebudem tam vtedy a vtedy, ten si pomyslí to a to… Stop! Stane sa niečo? Tak veľmi Vám záleží na názore niekoho iného, že sa Vám oplatí kvôli tomu stresovať? Verte mi, až raz budete stáť zoči voči pani Zubatej, nebude pri Vás nikto, na koho názore Vám záležalo a všetko si budete musieť „vyžrať“ len vy sami. Nech Vás to nevedie k ľahostajnosti k iným, to nie, každý z nás by sa mal správať tak, ako chce, aby sa iní správali k nemu. Iba…

Každý má právo na  vlastný názor, či sa nám páči alebo nie. Veď aj vďaka odlišnosti názorov je náš svet krásne farebný. A  pravda… Je len pojem, má ju v  podstate každý z nás, ibaže tú vlastnú.

Dagmar Sváteková

Viac článkov od tejto autorky čítajte aj tu.

Aj tu nájdete motivačné články od Dagmar 

 

 

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie