Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív December 2017-Január 2018 Monika Jalakšová Pozitívne myslenie

Vôňa škorice

Vôňa škoriceRolničky znejúce všade navôkol ohlasujú príchod najkrajších sviatkov v roku. Nedávno mi známy rozprával, že nezáleží na tom, koľko má človek odžitého, stále ich príchod cíti.
Vďaka vianočnému osvetleniu, ozdobám i koledám spomalí. Na chvíľu zastane a nechá svoje oči, aby sa potešili krásou, uši vychutnali tóny piesní a bolesti v srdciach ustúpili. Prišla som domov a uvedomila si, že je to pravda. Pribúdajúcimi letokruhmi v našich životoch sa mení len pohľad na darčeky. Tešíme sa viac z obdarovávania ako z darovaného. Dušu pohladí pohľad do šťastných detských očí a aj prechádzka zimnou krajinou dáva dňom iný rozmer. Vôňu škorice, medu a jabĺk cítime oveľa viac ako kedysi. Vychutnávame si to.

Spomínam si, že boli aj roky, keď pri štedrovečernom stole môj brat nesedel. Nerada na tie časy spomínam, lebo som mala pocit, že bez neho to nie sú Vianoce. Vtedy mi vôbec nezáležalo, čo nájdem pod vianočným stromčekom. Aj keď sme si zavolali, nebol spolu s nami naozaj. Uvedomujem si, že dnes žijeme v inej dobe a veľa ľudí musí cestovať za prácou. Rodiny sú často od seba ďaleko a na dlho odlúčené.

Preto vám všetkým zo srdca prajem krásne Vianoce, plné lásky, rodinnej pohody, radosti a hlavne, aby vám nikto blízky pri sviatočne prestretom stole nechýbal. Nech si môžete užiť spoločne strávený čas.

Veselé Vianoce praje Monika Jalakšová

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie