Vnútorná sila

Všetci vieme, že sme vnútorne silní, že všetko zvládneme, že silou myšlienky vieme premiestniť aj veľkú horu, ale… Veľmi málo z nás ju skutočné využíva, tak ako využívame svoj mozog na 5-20%, tak využívame aj svoju vnútornú silu. Prečo ju teda nevieme preniesť do každodenného života?

Častokrát v určitých situáciách nad tým uvažujem aj ja. Dnes budem písať príbeh s mojou žienkou Adriankou. Veľa z Vás vie, že dosť veľa posledné obdobie pracujeme. Otvorili sme stálu prevádzku v Banskej Bystrici, staráme sa o prevádzku v Košiciach. Prevádzkujeme e-shop atď… Po pracovnej návšteve sa vraciame v noci z Banskej Bystrice do Košíc, je asi 23.00 a my ideme domov. Však zajtra nás čakajú klienti v Košiciach.

Sme asi niekde v okolí Rimavskej Soboty nakoľko sme sa rozhodli ísť dolnou cestou. Zrazu vidím na ceste leží srnka, tak rýchlo strhnem volant, aby som sa jej vyhol. Následne kuknem na Adrianku: „Videla si to čo ja?“ Samozrejme hneď zastavujem na krajnici, nech ju ide Aďka skontrolovať.
Ďalej to rozprávam už len ako som počul od svojej žienky. Aďka prišla k srnke, ktorá vystrašene hľadí na ňu v strede cesty. Vyzerá, že jej nič nie je, ale vôbec sa nechce pohnúť. Tak sa jej snaží pomôcť, odtlačiť ju a podobne, nepomáha. Obieha ďalšie auto vôbec nezastaví, len rýchlo prefrčí. Ja nevychádzam z  auta nakoľko v aute nám spí Miško. Aďka zrazu podľa slov dvíha srnu, ako bábätko a odnáša k lesu na krajnicu. Tam ju asi minútku hladí, nech sa nebojí, že je všetko v poriadku. Srnka sa prestane triasť pozrie sa a odbehne. Po príchode do auta mi porozpráva príhodu. Ja sa jej len pýtam: „Prosím koľko mohla mať tá srnka kilo? Keď si ju dvíhala?“ Ona z fleku odpovedá: „Tak okolo 20kg. ako náš Miško.“ Chvíľu rozmýšľam a po minúte jej odpovedám: „Láska, mne sa vôbec nezdá, že tá srnka mohla mať 20kg. Vyzerala byť dosť veľká.“ Rozmýšľame nad tým a cestujeme domov. Následne z Adrianky vyhŕkne: „Asi nemala 20kg, keď som ju nevládala odtlačiť.“ Keď dorazíme do Košíc po polnoci vystupujeme z auta.
Prvé slová, keď vojdeme do bytu sú : „Riško mňa veľmi bolia kríže.“ Vtedy už som si 100% istý, že srnka 2 tonka nemohla mať 20kg. Tento príbeh nemá ukazovať charakter, pomoc zvieraťu ani nič iné. Tento príbeh ma poukázať na to, že keď niečo skutočne chceš a nepremýšľaš nad tým či sa to vôbec dá, vieš zvládnuť čokoľvek. V každej situácií vieme zvládnuť úplne všetko, dôležité je vyhnať našu vnútornú silu nech poháňa naše svaly.
Nevyužívajte to samozrejme len na takéto veci, aby si človek neprivodil zranenie. Využívajme to pre seba v každej situácii, v práci, v škole pri stretnutiach osobných, alebo pracovných. Jednoducho to aktivujme, lebo to v každom z nás je – A využime to vo svoj prospech, pre to čo chceme dosiahnuť. Dokážeme všetko, na čo si len pomyslíme !!!
PS: Aktivujte svoju silu hneď teraz, a dajte svoj zámer, ktorý máte v srdci do svojho mozgu. On bude počúvať.

Želám Vám krásne Vianoce a  šťastný Nový rok 2018, plný zážitkov a pozitívnych programov.

Richard Knoška

Archív článkov z čísla December 2017 – Január 2018

Archív článkov z čísla December 2017 - Január 2018

 

Informačný portál Inak obdarení čítajte tu.