Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Február 2017 Autizmus

Vianočné posedenie s Mikulášom v Centre pre deti s viacnásobným postihnutím Nožička

Vianočné posedenie s Mikulášom v Centre pre deti s viacnásobným postihnutím NožičkaPomaly, ale isto ubúdajú posledné dni mesiaca december, a tým sa končí aj rok 2016. Ako najlepšie ukončiť plodnú prácu OZ Nožička?
Predsa s partnermi, ktorí spoločnou snahou pripravili mnohé prínosné aktivity v tomto roku.
Všade sa píše o spájaní a sieťovaní, efektívnom využívaní zdrojov a participácii.
OZ Nožička spolupracuje už pár rokov s OZ SPOSA BB, OZ BCF, OZ Kompas- centrum rozvoja, a tak tento rok ako aj po iné pripravilo krásnu akciu s množstvom darčekov, na ktorej sa podieľali aj partnerské OZ. Každý urobil niečo a spoločne to bolo o krásnom partnerstve a vzájomnej podpore. Takto by malo vyzerať „spájanie“ ľudí, ktorým nie je život tých slabších ľahostajný.
Nemožno pozabudnúť na dobrovoľnícku aktivitu Ľubky, Majky, Janky, Miriam, Eriky, ktoré v pondelok balili darčeky, chystali chlebíčky. Maminky detí priniesli nádhernú tortu a rôzne koláčiky, Silvia chutný s láskou varený punč, Janko nafotil fotky, páni s Lions Clubu BB pripravili Mikuláša a Matej Tóth (zlatý olympionik 2016) s Martinom Ludrovským (zlatý paralympionik 2012) a anjelom Erikou Karovou dotvorili krásnu atmosféru vzácnej chvíle.
O kultúrne okienko v podobe vznešeného tanca v nádherných šatách sa postarala obetavá Klaudia.

Ďakujeme za chutnú kávu, ktorú nám varili dámy z Zepteru a srdečná vďaka všetkým sponzorom, ktorí do balíčkov prispeli deťom sladkými odmenami, náučnými knižkami, reklamnými predmetmi a inými drobnosťami. (Velcon, Kubík, Lions Club BB, BCF, SPIG, Zepter, OZ SPOSA BB, Priekopník).

Predvianočný čas má byť časom, kedy ľudia majú k sebe bližšie, odpúšťajú slabé chvíľky, plnia sny iným, napĺňajú svet úsmevmi a spevom.
Mnohé veci ľuďom chýbajú, ale pokiaľ sú materiálne, sú nahraditeľné, ak chýba láska, tá sa nedá nahradiť. V tento predvianočný deň sa stretli ľudia s otvoreným a načúvajúcim srdcom a spoločne naplnili komunitu spolupatričnosťou a pocitom, že ľudskosť, láska a porozumenie ešte nevymreli.

„Všetkým, ktorí ste sa podieľali na krásnom predvianočnom posedení s Mikulášom želám, aby ste ostali takí, akí ste, lebo svet bez vás by zostal prázdny a studený. My rodiny s inak obdarenými deťmi to máme ťažké, ale nevzdávame to a spoločným podopieraním a zdieľaním trápení ideme ďalej. Sme možno oslabení osudom, ale nie slabí. A vy naši priatelia, ktorí nás podporujete máte v nás silných spojencov.“

Mária Helexová

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie