Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Aj tak sa to dá Archív Marec 2017 Margarétka Skutočné príbehy

Verná priateľka denného stacionára

Dominika Sliacka je verná priateľka denného stacionára Margarétka. Pochádza z Vyhieň, býva v rodinnom dome, kde sa spolu so svojou rodinou starajú o farmu. Venujú sa chovu, ale aj výrobe kvalitných a výborných domácich pochúťok ako je tvaroh, oštiepok, syry či klobásky a podobne.

Dominika je dobrovoľníčka, ktorá neodmysliteľne patrí do kolektívu Margarétky. Vždy sa veľmi potešíme, keď zavíta do Margarétky. Dominika veľmi rada pomáha v kuchyni, a musíme uznať, že varí tú najlepšiu kávičku. Okrem pomocných prác sa rada venuje aj ručným prácam. Najradšej má háčkovanie farebných podsedákov z vlny vypchatých molitanom, ktoré vyrába pre klientov, zamestnancov stacionára, ale aj pre svojich priateľov a známych. Takto ručne vyrobeným teplým, mäkkým podsedákom sa v zimnom období poteší asi každý.

Margarétka je aj vďaka Dominikiným šikovným ručičkám krásne farebná a útulná. Dominika sa nevenuje len ručným a pomocným prácam, ale tiež si rada napíše diktát zo slovenčiny, alebo vypočíta príklady z  matematiky, čím skvele motivuje ostatných klientov k  vykonávaniu vzdelávacích činností. V dennom stacionári Margarétka mávame v decembri Vianočný program v rámci oslavy dňa svätého Mikuláša. Dominika ani tento rok neváhala a veľmi ochotne nám pomáhala s programom. Usilovne nacvičovala s ľudovým folklórnym súborom ľudové piesne, ktoré mali veľký úspech. Dominika je totiž výborná speváčka, a je vidieť, že hudba ju veľmi baví. Dúfame, že Dominika bude aj naďalej navštevovať denný stacionár Margarétka, veľmi si ceníme jej pomoc.

Napísala: Veronika Hrnčiarová

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie