Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Aj tak sa to dá Archív December 2015 Margarétka Skutočné príbehy

Večne usmiata osôbka

Veronika Koťová, sa narodila v roku 1993, má sestru – dvojičku Andreu. Veronika je klientka denného stacionára Margarétka v Banskej Štiavnici.

Je to veľmi milá, zábavná, priateľská a večne usmiata osôbka, ktorá má v lekárskych záznamoch diagnózu DMO.

Veronika je človek veľmi spoločenský, rada sa zúčastňuje na spoločenských podujatiach a koncertoch svojich obľúbených hudobných interpretov, ako napr. IMT Smile a Eros Ramazzotti.
Tiež má obdivuhodný prehľad vedomostí, či už sa to týka jazykov ako angličtina, taliančina alebo zemepisu. Vždy je aktívna pri vzdelávacích aktivitách v stacionári. Veronika je aj veľká cestovateľka, navštívila mnoho miest na Slovensku, ale aj v Taliansku, Grécku a Českej republike. Jej asi najobľúbenejšou destináciou je Taliansko, San Benedetto del Tronto, okrem Palmovej riviéry obdivovala aj krásne pamiatky v Ríme, Verone, Vinenzy Chioggia.

 

Medzi jej záľuby patrí aj kozmetika, starostlivosť o vlasy a seriály. Medzi priateľmi sa cíti najlepšie a v stacionári rada pomáha v kuchyni, kde sa na varení zúčastňujú viacerí klienti, či sa už pečie koláč, alebo pripravuje občerstvenie, vždy je pri tom veľa zábavy, tímovej práce a z výsledku majú vždy všetci radosť. O to viac im chutí, keď každý priloží ruku k dielu. Veronika je človekom, ktorého keď spoznáte, tak ho musíte mať rád, vždy je plná energie.

Veronika Hrčiarová Inštruktor sociálnej rehabilitácie Foto: Ján Koťo

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie