Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Máj 2016 Zdvíhacie zariadenia pre imobilných

Vďaka príspevku z upsvar máme stropný zdvihák

Nikdy som si nemyslela, že v  budúcnosti v  mojom živote nastane chvíľa, keď sa bez zdviháku od firmy SPIG Zvolen nezaobídem, ale žitie to zariadilo inak. Starám sa o chorého ležiaceho manžela. Sama mám vážne zdravotné problémy. Vďaka detskej mozgovej obrne sa mi veľmi zle chodí, nevydržím dlho stáť. Pohybujem sa s pomocou barlí alebo chodítka.

 

Manžel má tiež DMO, slabnú mu svaly, je plne odkázaný na pomoc iných. Keď som sa dozvedela, že existujú pomôcky, ktoré nám uľahčia život, tak som neváhala a oslovila firmu SPIG Zvolen. Len čo som im predostrela svoje problémy, okamžite sme si dohodli stretnutie, kde všetko vymeral pán Jakub Jasík, ktorý okrem svojej práce sa živo zaujímal i o naše problémy a meranie sme vlastne „prekecali“. Bolo veľmi fajn, dobre nám to padlo a odvtedy sme sa stali dobrými priateľmi a veľmi si pána Jasíka vážim.
Som vďačná i za pochopenie pani Ponickej a  Ivetky Burianekovej, ktoré nikdy neodmietnu moju prosbu o radu alebo sa so mnou len tak porozprávajú. Skrátka, bez zdviháku by sme boli doslova stratení a ďakujem Bohu, že takáto pomoc pre všetkých telesne postihnutých existuje a je tu pre nich. Ďakujem aj za to, že sa dá vybaviť príspevok z UPSVaR na kúpu zdvíhacieho zariadenia, bez príspevku by sme tento zdvihák nemali.

Jana Kubišová

 

Archív článkov z Májového čísla 2016 nájdete tu

Čítajte aj náš informačný portál Inak obdarení

Informačný portál Inak obdarení

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie