Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Január 2017 Muzikálové okienko Jany Kubišovej Pozitívne myslenie

Upratovanie mysle s muzikálom Angelika

Vážení čitatelia nášho výborného časopisu, skôr ako začnem písať o  muzikáli, chcem sa vám trošku pripomenúť. Volám sa Jana Kubišová, mám 52 rokov, od  narodenia DMO na nohy. Som vydatá 30 rokov. Aj manžel má DMO na  celé telo, jeho zdravotný stav sa ešte pred 3 rokmi skomplikoval tým, že ostal úplne imobilný, stomik z hrubého čreva, a aby toho nebolo málo, pred rokom dostal Alzhaimerovu chorobu a už som sa o neho nevládala postarať, a tak skončil v zariadení špecializovaného ústavu pre takto postihnutých.

Musela som si nejako „napraviť“ moju psychiku, a tak Vám teraz píšem, to čo som chcela. Dcéra mi z internetu zistila, že sa v Bratislave bude hrať muzikál Angelika. Samozrejme som tam nemohla chýbať. Mám za  sebou aj s  celou mojou rodinou veľmi ťažkých 11 rokov a potrebovala som si vyčistiť hlavu, čo sa dokonale podarilo. Všetko bolo nádherné, výkony ohromujúce. Vlastne ako vždy, keď spoja sily takí autori ako Michal David – hudba, Lou Fanánek Haden – texty, Libor Vaculík – choreografia, hlavní predstavitelia – Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Tomáš Beroun, činoherci ako Ivan Vyskočil, nesmiem zabudnúť Radku Fišarovú či Zdenku Trvalcovú. K tomu prekrásne dobové kostýmy.

Srdce mi šlo vyskočiť z hrude a všetky skladby som si spievala. Ja takéto veci vždy prežívam, a keby som bola zdravá, tak určite sa motám okolo divadla či filmu. Na záver prišiel na javisko Michal David, poďakoval za uchvacujúce výkony, ďakoval do nebies režisérovi Jožkovi Bednárikovi a som si úplne istá, že ten by sa tešil s nami. My diváci sme to všetko zastre- šili dlhotrvajúcim potleskom v  stoji. Ešte dlho som bola doslova uchvátená a zdalo sa mi, že sa vznášam a všetko mi šlo hneď ľahšie. Pomocou takýchto krásnych vecí si „ upratujem“ svoje unavené telo i  myseľ. Všetko je v hlave u každého z nás.

Želám Vám šťastný Nový rok 2017

Jana Kubišová

 

Archív článkov Január 2017

Informačný portál Inak obdarení prináša množstvo zaujímavých informácií.


Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /nfsmnt/hosting1_1/e/b/eb07ebf7-bcdb-40de-8c0d-cf12cca789d4/burko.sk/web/wp-content/plugins/Ultimate-Premium-Plugin/libs/controllers/sfsi_socialhelper.php on line 616
close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie