Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Marec 2015 Janka Truhlíková Prekopová Ubytovanie bez bariér

Ubytovanie bez bariér – Hotel Máj Piešťany

Byť na vozíku neznamená, že by sme mali sedieť iba doma. Rada cestujem, ale iba s problémami sa dá nájsť vhodné ubytovanie pre ľudí na  vozíku. Bola by som rada, keby ste prispeli svojimi skúsenosťami a konkrétnymi nápadmi, odkazmi, adresami chát, apartmánov, penziónov… Skúste prosím napísať nám miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a kde je vhodné ubytovanie pre ľudí na vozíku. Pod vhodným ubytovaním rozumiem bezbariérový prístup a  hlavne priestrannú kúpeľňu, WC a pod. 

 Mojím prvým typom je Hotel Máj v Piešťanoch, je plne bezbariérový, vrátane jeho 51 izieb a 2 apartmánov.

Ak ste telesne postihnutí a stále sa stretávate s bariérami, potom máme pre Vás dobrú správu!

Piešťany sú prvým slovenským mestom, ktoré za systematickú starostlivosť o handicapovaných občanov a odstraňovanie bariér získalo cenu OSCAR BEZ BARIÉR.
Hotel Máj je jedinečný tým, že bol celý navrhnutý a postavený podľa štandardov  bezbariérového objektu. Telesne postihnutého návštevníka poteší, že sa na vozíčku dostane do všetkých priestorov hotela. Okolie hotela je rovinaté. Vstup do hotela je bezbariérový so širokými automatickými dverami. Hotelová recepcia má časť pultu zníženú. Toalety v hotelovej hale sú vybavené posuvnými dverami a madlami, umývadlá majú dostatočnú podjazdovú svetlosť.

Všetky dvere a vstupy v hoteli sú dostatočne široké a sú bez prahov. Nikde nie sú schodíky ani strmé nájazdy. Na poschodie sa dostanete dostatočne priestranným výťahom s automatickými dverami.

Dvere do všetkých hotelových izieb i dvere kúpeľní sú dostatočne široké. Dvere  šatníka izieb na I. poschodí sú posuvné.Časť izieb má bezbariérové kúpeľne s bezprahovou sprchou s madlami. Ostatné kúpeľne majú buď vaňu alebo sprchovú kabínu. Pri WC mise je ručná sprcha na intímnu hygienu.
Postele sú stabilné a zvýšené pre bezpečné a ľahké presunutie sa z vozíka.

Takto je prístupné i naše Relax centrum s bazénom, Medicentrum a Beauty centrum, jedáleň, kaviareň, salóniky… Obedy a večere sú servírované, takže nebudete mať problém s prinášaním jedla od bufetového stolu. Medzi stolmi je dostatok priestoru a obsluha Vám rada na požiadanie od stola odstráni stoličku.

Máj je však Wellness hotelom, nemá status liečebného ústavu, preto nie je vybavený zdvíhacími zariadeniami pre mimoriadne ťažké stavy. Takisto neposkytujeme služby sanitára — asistenta. Odporúčame, ak si to Váš zdravotný stav vyžaduje, aby ste na pobyt prišli v sprievode asistenta.
Janka Prekopová

t.č. 033 774 12 02,
hotelmaj@hotelmaj.sk
www.hotelmaj.sk

Archív článkov z časopisu Marec 2015

Informačný portál Inak obdarení

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie