Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Apríl - Máj 2017 Margarétka

Tradičný karneval v MARGARÉTKE

Tak ako každý rok aj tento február sa v dennom stacionári Margarétka konala karnevalová veselica. Klienti sa už vopred veľmi tešili na túto tradičnú udalosť.

Samostatne, i s pomocou si klienti vyrábali všelijaké veselé masky, ktoré potom prezentovali pred svojou rodinou, priateľmi a známymi. V deň karnevalu by ste u nás v stacionári našli Pipi Dlhú Pančuchu, bojovníka Ninja, pirátov, cigánky, vajdu, kráľa Baltazára, skvelého míma, slniečko, mačky a  ďalšie krásne masky.
Do tanca nám na heligónkach hrali výborní muzikanti Peťo a Ondrík Sliacky, ktorí rozprúdili perfektnú slovenskú veselicu a okamžite zaplnili tanečný parket. Aby si muzikanti, heligonkári mali čas aj vydýchnuť, či posilniť sa občerstvením, ktoré si klienti tiež samostatne pre hostí pripravili, hral do tanca aj pán Turčan, ktorí nám zahral hity, ktoré nesmú chýbať na žiadnej poriadnej zábave. Tancovačka bola parádna, až nás nohy boleli. Kto neverí, môže sa presvedčiť – karnevalová zábava v Margarétke je aj zdokumentovaná. Navštívila nás totiž lokálna televízia z  Banskej Štiavnice VIO.
Na chvíľu sme sa cítili ako skutočné celebrity, klienti ochotne poskytli moderátorke rozhovor, či predviedli svoju masku.Pre porotu bolo skutočne ťažké rozhodnúť, ktorá maska je tá najlepšia, najkrajšia. Nakoniec sa však všetci jednohlasne dohodli, že cenu si zaslúži každá maska. Karneval dopadol na jednotku s hviezdičkou a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Mgr. Lucia Jokalová, sociál. pracovníčka, DS Margarétka

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie