Stropný zdvihák Ergolet

Bezpečný a ľahký presun ŤZP v domácnosti

Stropný zdvihák Ergolet je pomôcka, ktorá imobilným osobám uľahčuje presun z postele na vozík či pri osobnej hygiene.

Montuje sa do pevného stropu alebo bočných, aj sadrokartónových stien. Jeho prevádzka je naozaj jednoduchá. Zdvíhanie z postele alebo z vozíka prebieha prostredníctvom motora Luna. Zariadenie sa presúva takmer bez trenia. Presun je možný prakticky po celej miestnosti, navyše, prehupový systém umožňuje aj presun do vedľajšej izby. Má veľkú variabilitu koľají s možnosťou montáže aj do sadrokartónu.

Stropný zdvihák je zariadenie, ktoré Vám v domácnosti pomôže oveľa jednoduchšie a efektívnejšie ako pojazdný zdvihák.
Stropný zdvihák nemusíte fyzicky presúvať a nezaberá žiaden podlahový priestor. Pohon sa pohybuje po vodiacich koľajniciach tesne pod stropom, pričom neobmedzuje ani svietidlo v miestnosti. Pokiaľ áno, vhodné svietidlo vám dodáme.
Pohonom stropného zdviháka Ergolet je motor Luna. Luna má 6,7 kg, nemusíte ju prenášať ručne.
Nosnosť stropného zdviháka je 200 kg, prípadne 275 kg. Celý systém stropného zdviháka je vodotesný.

Ovládač stropného zdviháka je zapojený do pohonu Luna káblom. Preto sa nestratí, zároveň je vždy po ruke. Vďaka nemu môžete stropný
zdvihák ovládať, zdvíhať hore, spúšťať nižšie, prípadne dopredu, dozadu. Pre jednoduchosť ovládač slúži zároveň aj pre nabíjanie stropného zdviháka. Po vložení ovládača do malej nabíjacej stanice, ktorá môže byť napríklad pripevnená na stene, alebo položená na nočnom stolíku sa batérie stropného zdviháka začnú nabíjať.
Pokiaľ chce vozičkár stropný zdvihák používať sám, je vhodné použiť Lunu s elektrickým horizontálnym pojazdom. Vďaka tomuto typu Luny je možné sa stropným zdvihákom posúvať po miestnosti samostatne vďaka elektrickému pojazdu.

Stropný zdvihák


Základná funkcia stropného zdviháka je ľahko a bezpečne zdvíhať a presúvať ŤZP osobu v domácnosti.

Čím plnohodnotne uľahčuje prácu asistentom pri presune. Vďaka elektrickému horizontálnemu pojazdu je presun po miestnosti, napríklad z postele na vozík ovládaný elektricky. Vďaka tomuto riešeniu osoba so zdravotným postihnutím môže byť pri presune po domácnosti (z postele na vozík, v kúpeľni) samostatná a zvládne to bez pomoci iných.
Možnosť elektrického horizontálneho pojazdu, ovládanie diaľkovým ovládačom, v zdviháku sa môžete sami nielen zdvíhať, ale aj riadiť pohyb motora v koľaji, sami sa môžete aj pohybovať v zdviháku po miestnosti.

Pokiaľ máte záujem rehabilitovať v domácnosti, vertikalizovať, nacvičovať chôdzu je to možné vďaka vertikalizačnému vaku. Pokiaľ je vaša miestnosť dostatočne vysoká, vďaka vertikalizačnému vaku sa môžete postaviť. Vertikalizácia a nácvik chôdze navyše prináša – zlepšenie zdravotného stavu, odľahčí črevný systém, tým vzniká menej toxínov, odpuchnú ľadviny a pečeň, tie prestanú tlačiť na pľúca a tým na srdce a zlepší sa zdravotný stav.

Stropný zdvihák ErgoletKoľajnicový systém stropného zdviháka sa môže namontovať vo viacerých miestnostiach.
Prehupový systém z jednej miestnosti do druhej prepojí všetky priestory bez stavebných úprav, alebo rozširovania zárubní. Miestnosťami je možné prechádzať prepínaním motoru Luna v priestore zárubni z jednej miestnosti do popruhu napojeného na koľajnicový systém v druhej miestnosti. Vďaka prehupu medzi miestnosťami vám stropný zdvihák zabezpečí presun vo všetkých vami navolených obytných priestoroch. Najžiadanejší je variant s obytnou izbou, obývačkou, chodbou, kúpeľnou, toaletou.

Bezbariérovú kúpeľňu môžete mať aj bez stavebných úprav.
Stropný zdvihák vďaka kúpaciemu závesnému vaku môžete používať vo vani, alebo v sprche. Aj pokiaľ máte v kúpeľni úzke dvere, cez ktoré neprejde invalidný vozík. Pomôže vám prehupový systém stropného zdviháka. Toto riešenie je najbezpečnejšie, pretože si nemusíte pri kúpaní presadať do vane, alebo na hygienickú stoličku. Po kúpeli vak stačí nechať vyschnúť. Prať ho budete v práčke. To nie je všetko, so stropným zdvihákom máte aj toaletu bez bariér, pretože máte k dispozícii aj toaletný vak.


Systém vodiacich koľajníc stropného zdviháka je vďaka širokej variabilite komponentov plne prispôsobiteľný priestorom v ktorých ho potrebujte používať. Portálový H systém sa skladá z dvoch rovnobežných koľajníc v ktorých jazdí kolmá tretia koľaj. Táto koľaj sa volá portálová, nachádza sa v nej vozík s ložiskami na ktorý sa upína pohon Luna. Toto riešenie umožňuje pohyb po miestnosti všetkými smermi. Okrem portálu je možné použiť iba jednu koľaj, prípadne zákrutu. Pre úzke priestory je možné použiť model koľajníc E-track.

Montáž prebieha počas jedného dňa. Koľajnicové systémy stropného zdviháka Ergolet sa môžu montovať do stropu. Pokiaľ nie je dostatočne pevný, tak do bočných stien. Stropný zdvihák dokážeme namontovať aj cez sadrokartónový strop a aj do sadrokartónových stien.
Montáž je možná aj do panelu, pórobetónu, plnej aj dutinkovej tehly, v novostavbách aj v starých budovách, v Slovenských tradičných dreveniciach, v drevo domoch, kamenných domoch.

Technické riešenie vám navrhneme na mieru.

Na Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. dostávate záruku 5 rokov.

Mám záujem

 

Archív článkov z čísla Október – November – December 2018

Informačný portál Inak obdarení nájdete tu.