Stoličkový výťah Platinum

Stoličkový výťah Platinum

Schodiskový výťah Platinum je ideálna na prepravu imobilných osôb po schodisku. Jej dráha je plne prispôsobiteľná potrebe. Dokáže prekonávať zákruty, náročnejšie sklony aj zmeny smeru.

Ovládanie stoličky je na rukoväti. Je to jednoduchá páčka na naznačenie smeru.
Sedadlo sa dá zložiť, vďaka čomu stolička zaberá v pokojovom režime minimálne miesto.Pohybuje sa po dráhe tvorenej dvomi okrúhlymi rúrkami s priemerom 40 mm. Dráha je uchytená do schodiska samonosnými stojinami.
Dráha môže byť vedená vnútornou stranou schodiska, kopírovaním zábradlia alebo po vonkajšom obvode schodiska popri stene. Inštalácia nevyžaduje žiadne stavebné úpravy a zásahy do schodiska. Súčasťou dodávky sú aj diaľkové ovládače, vďaka ktorým môže sedačku ovládať aj iná osoba.
Bezpečnosť pri preprave je zabezpečená pomalým rozjazdom sedačky, spomaľovaním sedačky v zákrutách a samozrejmosťou sú citlivé okraje proti nárazu do cudzích predmetov alebo osôb na schodisku.
Schodisková sedačka Platinum dokáže vytvoriť najužšiu vnútornú zatáčku na trhu, čo v praxi znamená, že je najšetrnejšia k miestu na Vašom schodisku. Farbu sedačky a vodiacej koľajnice si môžete zvoliť tak, aby ladila k Vášmu interiéru. Vodiacu koľajnicu je možné urobiť sklápateľnú v dolnej stanici, aby nebránila prechodu pod schodiskom

Technické parametre
Nosnosť: 137 kg
Sklon schodiska: 0 – 56 °
Rýchlosť: 0,12 m/s
Príkon: 0,1 kW
Napájacie napätie: 230V (50 Hz)
Pohon: ozubené koleso a samosvorná prevodovka
Šírka schodiska: min. 770 mm
Priestor pre dojazd: 730 mm pri 45°sklone
Verzia: pravostranná, ľavostranná
Prevedenie: interiér, exteriér

Viac sa dočítate tu.

Mám záujem

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení - Marec 2014
Archív Marec 2014
Čítajte informačný portál