Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Október 2014

Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015

Po úspešnej akcii z minulého roka, sa aj tento rok uskutoční v poradí II. ročník akcie „Bežím pomáhať“ a to v sobotu 15.9.2015 so začiatkom o 10.00 pred budovou obecného úradu v Čiernom Balogu. (registrácia účastníkov). O 10.30 hod. sa pobeží, už tradične, na 2km dlhej trase spred budovy obecného úradu do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Tempo si určí každý sám – zdatnejší pobežia, slabší trasu absolvujú krokom…. Štartovné pre každého účastníka zostáva nezmenené a to 5,00 EUR. Celý výťažok z akcie bude venovaný pred onkologické oddelenie v Banskej Bystrici.

Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015

Pred 4 rokmi vznikla myšlienka usporiadať niečo pekné, čo pomôže ľuďom, ktorí sa liečia na  jednu z  najzákernejších chorôb – rakovinu. Naše neformálne združenie onkologických pacientov vzniklo v  roku 2006 a dali sme si meno: „Pomôžme pomáhať“. Podľa názvu sa snažíme aj tak správať, pomáhame… Na jednom milom posedení sme sa rozprávali, čo chceme urobiť a stretla som sa len s pozitívnou odozvou. Každý pridal svoj názor a vznikla akcia, ktorá je v našom okolí jediná tohto druhu.

Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015Dostala názov „ Bežím pomáhať“.

Tento rok sme behali už 4 krát a zo štartovného, ktoré je každoročne 5 EUR zakupujeme rôzne dary podľa požiadaviek onkologických oddelení. Trať sme zvolili tak, aby ju zvládli všetci účastníci rôznych vekových kategórií.
Štart je v centre obce pri Obecnom úrade Čierny Balog.
Cieľ v prekrásnej prírode v Lesníckom skanzene. Dlhá je približne 2km, čo symbolizuje aj priemernú dobu liečby tohto ochorenia 2 roky.
Každý účastník si tempo určuje sám, niektorí pobežia, iní ju absolvujú pomalou chôdzou a  niekoho musíme do cieľa odviesť. Znovu je tam veľa podobnosti s chorobou, aj ju každý zvláda inak.

Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015
Po dobrej prechádzke či výdatnom behu je v cieli zabezpečená minerálna voda a domáca buchta. Samozrejme nikdy nezabúdame na lákavý program a zaujímavé súťaže. Na záver (alebo po bežeckom výkone, záleží od počasia) sa o  bezplatný odvoz do centra obce každoročne postará náš najväčší sponzor. Tento, už 4. ročník bol rekordný. Prišlo 321 účastníkov a vyzbierala sa suma 1991 EUR. A nezabudnite! Stretneme sa aj o  rok a  to 12.9.2015!!!!

Marika Muránska

 

 

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie