Špecializovaný liečebný ústav Marína Kováčová

Prírodné liečivé zdroje: minerálna liečivá voda sírano – hydrouhličitanová, vápenato – horečnatá, hypotonická, horúca s teplotou 48,5 °C.
Liečivá voda má mimoriadne priaznivé účinky pri liečbe pohybového ústrojenstva.
Indikácie: onkologické choroby, nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva pre deti i dospelých. 

Procedúry: termálny bazén 36 – 38 °C, liečebná telesná výchova, masáže, elektroliečba, výchova k sebestačnosti, balneoterapia (na plávanie alebo s termálnou vodou), perličkový kúpeľ, škótske streky, podvodná masáž, parafín, sauna, akupunktúra, plynové injekcie a laser. Hipoterapia a canisterapia
Ubytovanie: celé zariadenie je kompletne bezbariérové.
Celoročne funguje 9. ročná ZŠ.  Ubytovanie pre deti od 2 do 18 rokov ( a ich sprievodcov) je v trojposteľových spálňach so spoločnou herňou pre 2 izby.
Ubytovanie pre dospelých je v štandardných dvojposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením a sprchou. Izby sú tiež vybavené interným telefónom, televízorom a rádiom, bezplatné WiFi pripojenie.

Voľný čas: knižnica, internet, tenisové kurty, 1x týždenne kultúrne podujatia priamo v liečebnom ústave. V letnom období sú v prevádzke veľké kúpaliská, v meste Zvolen je možné navštíviť divadlo, kiná, zámok, galériu, múzeum a pod.

 

Archív článkov Máj 2014
Portál Inak obdarení čítajte tu.
Portál Inak obdarení čítajte tu.