Sofinka

Sofinka sa narodila po termíne a za viny lekárov, ktorí si nerobili svoju prácu ako mali, sa poškodil mozog ,čo je dokázateľne aj dohľadom nad zdravotnou starostlivosťou. Sofinka má ťažko poškodený mozog, nevníma, nereaguje, je ležiaca. Má poškodený zrak, nepočuje.  Tiež ju trápia epileptické záchvaty.  Nevie papať, má sondu v brušku PEG. Kvôli zhoršeniu dýchania jej  museli zaviesť tracheostomiu, nemá prehltaci, saci reflex. Diagnózy: DMO, hypertonia westov otharov syndróm, spasticita, mikrocefalia. Je ležiaca. V kuse odsávaná, niekedy je potrebné ju dávať na kyslík nakoľko jej klesajú saturacie.

Nato aby Sofinka napredovala potrebujeme veľa rehabilitovať . Nakoľko od štátu nedostávame nič, tak zbierame štupliky, aby sme mali na zaplatenie rehabilitacií a terapie, ktoré sú pre nás nevyhnutné. Navštevujeme skenar terapiu, kde hodina stojí 50 eur. Chodíme do Maďarska do Šopronu na týždenný pobyt, kde je špeciálny magnet ktorý nám pomáha v napredovaní. Sofinka začala mať cit v nožičkách. Tento magnet by mala absolvovať každých 6 týždňov. Pobyt stojí 650eur. Taktiež navštevujeme Neurino v Šamoríne, kde jej tiež pomáha cvičenie. Ten nás stojí 450 eur na týždeň.

Bohužiaľ pobyty sa nedajú stále absolvovať, keďže je to finančne náročné. Preto sme radi a ďakujeme ľuďom za pomoc, ktorú nám poskytujú zbieraním štuplikov. Za tonu dostávame 250 eur.
Teraz zháňame peniažky na špeciálny kočík, ktorý Sofinka potrebuje kde je doplatok okolo 1300 eur.

Za každú pomoc veľmi krásne ďakujeme