Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Iveta Burianeková Katka - Pomôcky

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina – vynikajúca pomôcka pre opatrovateľov.

Príspevok na šikmú schodiskovú plošinu sme dostali z UPSVaR. Bolo to 11440 €. Celková suma  12 045 €. Doplatok sme poriešili cez nadácie, ktorým veľmi pekne ďakujem za pomoc. Nechcú byť menované. Rešpektujem to.

Plošinu nám robila firma SPIG Zvolen. Ich stránku nájdete tu.

Šikmá schodisková plošina Šikmá schodisková plošina

 

Najskôr som oslovila jednu nemenovanú firmu. Prišiel pán pomerať a povedal, že mu je ľúto ale nevojde nám na naše schody. Máme dosť úzke schodište. Zostala som trochu sklamaná, ale nevzdávala som sa. Hneď som našla na internete firmu SPIG. Napísala som im email a do dvoch dní prišiel pán Slabina, ktorý povedal: “Všetko sa dá.” Tak som si vydýchla. Podrobne pomeral, urobil projekt.
Ja som si medzitým podala žiadosť na UPSVaR o príspevok na kúpu šikmej schodiskovej plošiny. Mojej žiadosti vyhoveli a vo firme mohli začať vyrábať plošinu na mieru. To bola fuška. Na schodišti miesta málo, kočiar veľký, museli veľmi odborne merať, zvažovať aby im to vyšlo. A podarilo sa. Včera prišli chlapi namontovať plošinu. Dlho sa trápili, kým dali všetko do poriadku. Plošina vyšla tak akurát na doraz aj v zákrutách. Ide to tesne vedľa steny. Musíme dávať pozor aby sme si neobdrvili steny – rohy. No inak sa nedalo. Večer sme konečne prvý krát vyšli s kočiarom na poschodie. Ráno som Katku viezla prvý krát dolu do izby v kočiari. Tá bola prekvapená.

Prvé dojmy:
Plošina je perfektná. Už nemusím Katku nosiť na rukách do svojej izby. To je pohodička voziť sa v kočiari rovno do postele. Som šťastná, že nám to vyšlo. Teším sa, že si ušetrím chrbticu. Katka je ťažká a už cítim boľavý chrbát.

Doplatky za plošinu sme poriešili vďaka tomu že ste nám darovali 2% z daní.

Touto cestou sa chcem poďakovať hlavne pani Ponickej konateľke firmy SPIG, ktorá bola veľmi ústretová a ochotná nám pomôcť.
Samozrejme jej kolegom, ktorí projektovali a vyrábali plošinu. Klobúk dolu nad takou precíznou prácou.

  
Odporúčam všetkým, ktorí majú záujem o plošinu, schodolez, výťah alebo zdvihák, aby sa obrátili na túto firmu. Nebudete banovať. Viac o tejto firme tu.

 

Šikmá schodisková plošina SPU 3 – priamy elektrický prívod.

Slovenská kvalita –  20 rokov SPIG, s.r.o.

Privolávanie zariadenia zabezpečujuje ovládací panel, ktorý sa nachádza v každej stanici. Okrem ovládacieho panela, schodiskovú plošinu môžete privolať aj vďaka diaľkovému ovládaniu. 
Počas zdolávania schodiska plošinu ovládate tlačidlami, ktoré sú ergonomicky umiestnené na tele zariadenia, dostatočne veľké, pre ľahkú obsluhu.

Podlaha schodiskovej plošiny sa vyrába štandardných rozmeroch 1000 x 750. Okrem toho vyrábame podlahy aj na mieru podľa rozmerov klientovho invalidného vozíka a chodiska. ( aj pre elktrické vozíky )

Na šikmú schodiskovú plošinu sa nastupuje vďaka nástupným rampám. Vo vrchnej stanici je vhodné, aby zariadenie zastalo na úrovni posledného stupňa (schodu). Ušetrí sa tak nástupný priestor. Čelý nástup sa dá upraviť na mieru.

Dráha šikmej splošiny SPU 225 sa vyrába z nerezu. Dokáže plnohodnotne nahradiť zábradlie. Vhodná aj pri strmých schodiskách.

Zalomenia dráhy a zákruty sa vyrábajú na mieru podľa potreby. 

Vo vrchnej stanici schodisková plošina pristáva na úrovni posledného schodu, v spodnej stanici, ale musí zísť na podlahu a neobmedziť pri tom manipulečný priestor pre nasupovanie.