Schodiskové sedačky od firmy SPIG s.r.o

Stoličkový výťah Platinum

Pohyb po schodoch vie byť maličkosť

Schodiskové sedačky sú zariadenia, ktoré vám dajú dostatok mobility na to, aby ste sa mohli bez starostí presúvať po schodisku.
Stoličkový výťah je zdvíhacie zariadenie. Ide o vhodné riešenie pre seniorov a osoby, ktorým presun po schodisku spôsobuje ťažkosti.
Stoličkový výťah je tiež vhodný aj pre ťažko zdravotne postihnutých.

Stoličkové výťahy

Tieto zdvíhacie zariadenia je možné montovať do rôznych stupňov schodiska. Nemusíte sa báť, ani keď je vaše schodisko trochu neštandardné. V prípade, že montáž do schodiska nie je vhodná, stoličkové výťahy sa montujú do bočných stien. Montáž stoličkového výťahu je možná napríklad po vonkajšom obvode schodiska. Bežná je montáž po vnútornom obvode schodiska, výhodou je kratšia dráha.
Sedačka, opierky rúk aj podlaha sa po použití a zastavení v stanici zaklopia. Stoličkový výťah musí parkovať v jednej zo staníc, kde sa aj nabíja. Parkovacie stanice sa urobia na každom vami určenom poschodí v priestoroch, kde Vám to bude najviac vyhovovať. Stoličkový výťah môže vo vrchnej stanici zastať na úrovni posledného schodu čím výška podlahy výťahu je na tej istej úrovni ako podlaha poschodia – podesty. Prípadne, ak to priestory dovolia, môže dráha stoličkového výťahu pokračovať a výťah môže parkovať na podeste.
Pri vysadaní vo vrchnej stanici sa stolička otočí o 90°, čím sa zabezpečí bezpečné a pohodlné nastupovanie.
Záujemca o debarierizáciu domácnosti si sám navolí miesto nastupovania, stoličkový výťah sa vyrába podľa konkrétnych potrieb klienta a priestorov na mieru. Podľa jednotlivých sklonov, točení a zákrut schodiska.
Moderný stoličkový výťah vám dokáže ušetriť miesto na schodisku pokiaľ dráha po ktorej jazdí má jednoduchú konštrukciu, ktorou je iba jedna koľaj.

Model FLOW2 sa vyrába na mieru podľa jednotlivých sklonov schodiska. Tento stoličkový výťah je unikátny najmä jednoduchým ovládaním a špeciálnou technológiou jedno rúrkovej dráhy, ktorá sa pohybuje mierne nad schodiskom. FLOW2 dokáže stúpať so sklonom
do 70° a ušetriť veľa priestoru v spodnej parkovacej stanici vďaka strmému štartu. Model FLOW2 sa navyše dá naprogramovať tak, že
sa osoba sediaca na stoličkovom výťahu spolu s celým sedadlom automaticky natáča počas jazdy v prípade prechádzania cez úzky priestor. Vďaka tejto vlastnosti je stoličkový výťah FLOW2 použiteľný aj pri úzkych schodiskách, do 68cm.

Stoličkový výťah FLOW2


Stoličkový výťah HomeGlide
je vhodný pre rovné schodiská, jeho konštrukcia pozostáva zo sedačky, pod ktorou je umiestnený pohon a rovnej koľaje s ozubením skrytým v spodnej lište. K schodiskovému stoličkovému výťahu HomeGlide môžeme dodať automaticky sklopnú koľaj, vďaka ktorej stoličkový výťah nemusí parkovať v spodnej nástupnej stanici, čím sa ušetrí priestor. Riešenie so sklopnou koľajou sa najčastejšie využíva v malých priestoroch, tam kde by parkovanie stoličkového výťahu aj samotná koľaj prekážali, ale môžu tam zastať počas používania.
HomeGlide sa dodáva aj vo variantoch pre exteriér a v dizajnovo vyššom prevedení HomeGlide Extra.

Stoličkový výťah HomeGlide | SPIG, .s.r.o.

Stoličkový výťah Dolce Vita je vhodný pre vás, pokiaľ hľadáte robustné riešenia. Odporúčame tento výťah pre vonkajšie využitie a to aj v oblastiach so zvýšenou vlhkosťou, ale aj príliš nízkou, prípadne vysokou teplotou.
Ovládacie prvky stoličkového výťahu sú umiestnené s ohľadom na jednoduchú obsluhu a dosah. Ozubnicový systém pohonu zabezpečí maximálny komfort pri preprave. Ovládacie prvky sa nachádzajú na lakťovej opierke a tiež na diaľkových ovládačoch v staniciach.
Môžete si ich kedykoľvek vybrať a zobrať so sebou. Privolávanie sedačky je možné z ktorejkoľvek stanice.

Schodiskové sedačky od firmy SPIG s.r.o

Mám záujem

 

Archív článkov z čísla Október – November – December 2018

Informačný portál Inak obdarení nájdete tu.