Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Iveta Burianeková Katka - Pomôcky

Schodisková plošina

Príspevok na schodiskovú plošinu sme dostali z UPSVaR. Bolo to 11440 €. Celková suma  12 045 €. Doplatok sme poriešili cez nadácie, ktorým veľmi pekne ďakujem za pomoc. Nechcú byť menované. Rešpektujem to.

Plošinu nám robila firma SPIG Zvolen. Ich stránku nájdete tu.

 

 

Najskôr som oslovila jednu nemenovanú firmu. Prišiel pán pomerať a povedal, že mu je ľúto ale nevojde nám na naše schody. Máme dosť úzke schodište.
Zostala som trochu sklamaná, ale nevzdávala som sa. Hneď som našla na internete firmu SPIG. Napísala som im email a do dvoch dní prišiel pán Slabina, ktorý povedal: “Všetko sa dá.” Tak som si vydýchla. Podrobne pomeral, urobil projekt.
Ja som si medzitým podala žiadosť na UPSVaR o príspevok na kúpu schodiskovej plošiny. Mojej žiadosti vyhoveli a vo firme mohli začať vyrábať plošinu na mieru. To bola fuška. Na schodišti miesta málo, kočiar veľký, museli veľmi odborne merať, zvažovať aby im to vyšlo. A podarilo sa. Včera prišli chlapi namontovať plošinu. Dlho sa trápili, kým dali všetko do poriadku. Plošina vyšla tak akurát na doraz aj v zákrutách. Ide to tesne vedľa steny. Musíme dávať pozor aby sme si neobdrvili steny – rohy. No inak sa nedalo. Večer sme konečne prvý krát vyšli s kočiarom na poschodie. Ráno som Katku viezla prvý krát dolu do izby v kočiari. Tá bola prekvapená.

Prvé dojmy:
Plošina je perfektná. Už nemusím Katku nosiť na rukách do svojej izby. To je pohodička voziť sa v kočiari rovno do postele. Som šťastná, že nám to vyšlo. Teším sa, že si ušetrím chrbticu. Katka je ťažká a už cítim boľavý chrbát.

Doplatky za plošinu sme poriešili vďaka tomu že ste nám darovali 2% z daní.

Touto cestou sa chcem poďakovať hlavne pani Ponickej konateľke firmy SPIG, ktorá bola veľmi ústretová a ochotná nám pomôcť.
Samozrejme jej kolegom, ktorí projektovali a vyrábali plošinu. Klobúk dolu nad takou precíznou prácou.

  
Odporúčam všetkým, ktorí majú záujem o plošinu, schodolez, výťah alebo zdvihák, aby sa obrátili na túto firmu. Nebudete banovať. Viac o tejto firme tu.