Rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany

Volám sa Peter Vaško. Narodil som sa 22.4.1989 a na tento svet som prišiel s rázštepom chrbtice a viacerými ďalšími diagnózami. Lekári mi dávali šancu na život len 5 minút. Prekonal som zápal mozgových blán a potom ma v dôsledku ostatných chorôb opakovane operovali.
Ja som sa však nevzdal a začal som bojovať spolu s mojou mamkou.

Vďaka neustálemu cvičeniu a terapiám – cvičím aj cez slzy, aby som sa dokázal osamostatniť v rámci svojich schopností. Zatiaľ sa pohybujem na invalidnom vozíku, ale veľmi túžim byť ako iní chlapci – naháňať sa po ihrisku za loptou, pretože mám veľmi rád futbal. Inak sa snažím čo najviac začleniť do sveta zdravých a vyštudoval som Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Michalovciach.

Keďže už som absolvoval tri rehabilitačné pobyty v ADELI Medical Center v Piešťanoch, tak viem posúdiť, že mi tieto pobyty veľmi prospeli a nastalo zlepšenie môjho zdravotného stavu.
Na dosiahnutie môjho sna – zahrať si jedného dňa futbal – však potrebujem túto účinnú rehabilitáciu aspoň dvakrát do roka absolvovať, pobyt je však finančne nákladný (12 dní 3 800€ v cene je zahrnuté ubytovanie, strava a to najdôležitejšie terapie) a ja si ho spolu s rodičmi nedokážem sám financovať. Môj príjem je 319,50€ invalidný dôchodok. Mama pracuje ako ošetrovateľka – minimálna mzda. Otec – invalidný dôchodok vo výške životného minima.

Preto Vás z celého srdca prosím o finančný príspevok na pobyt, ktorý ma dokáže posunúť o kúsok bližšie ku zdraviu.
Ja už ani sám neviem na koho sa ešte mám obrátiť o pomoc, keď ma ani ako ŤZP – vozičkára nechcú nikde zamestnať aby som si mal z čoho zaplatiť tento pobyt.

Číslo účtu: SK8409000000000483984453

S pozdravom a úprimnou vďakou Mgr. Peter Vaško