Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Potrebujú pomoc Skutočné príbehy

Postavme Lukáška na nohy

Dobrý deň volám sa Lukáško. Narodil som sa 26.03.2016. Spočiatku som vyrastal ako úplne normálne dieťa. Keď som sa narodil bol som zdravý. Rástol som a vyvíjal sa úplne normálne, až po poslednom očkovaní nastal u mňa stav, že som prestal robiť úplne všetko ako ostatné deti v mojom veku.

Oslávil som rok a rodičia si začali klásť otázky: „Prečo náš Lukáško nesedí, nechodí, neračkuje?“ Začal sa boj a behanie po lekároch.
Obvodná lekárka ma prezrela a poslala s mamou k rehabilitačnému lekárovi. Ten povedal, že mám stuhnutú svalstvo na nohách.
Pán doktor neurológ mi urobil rôzne vyšetrenia a EEG, ktoré bolo v poriadku.
No určil, že som vo vývoji polovice III. trimenonu a že mám spasticitu na dolných končatinách.

Svalstvo na nohách treba uvoľňovať cvičením.

Mama ho poslúchla na slovo a so mnou cvičila dennodenne Vojtovú metódu. Na ďalšej kontrole lekár uznal, že sa mi svalstvo uvoľňuje. Tak mama bola spokojná. No netešila sa dlho.
Museli sme ísť na CT, kde sa potvrdilo nasledovné: Mozoček sa mi v minulosti nedokrvoval  15 mm čo nieje veľa, ale pre také malé dieťa je to dosť.
Deti v mojom veku už rozprávajú, sedia, lozia a chodia. Aj ja by som to chcel. No moje telo je veľmi stuhnuté. Potrebujem rehabilitácie. Čo najviac cvičiť. Veľmi túžim po tom, aby som mohol povedať: “ Mama ľúbim Ťa.“
Podarí sa mi to? Myslím, že áno, ak mi pomôžete.
Ako? Tak že mi darujete peniažky, aby sme mohli ísť do Adeli cestra v Piešťanoch alebo do Košíc do Liberty centra, kde s deťmi ako som ja, veľa cvičia a učia ich chodiť.

Mám staršieho brata, ktorý mi vo všetkom pomáha. Je veľkou oporou aj mojej mame.
Mama je so mnou doma,poberá rodičovský príspevok, ocino chodí do práce, no zarobí málo peniažkov, na to aby sme mohli chodiť cvičiť.

Preto Vás prosíme o pomoc.

Ľubica Bačová

Na rodinku radi poskytneme kontakt, keď nám napíšete.