Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Bezbariérovosť Iveta Burianeková Pomôcky Zdvíhacie zariadenia pre imobilných

Pomáhame pri zdolávaní bariér

Dobrý deň,
volám sa Iveta Burianeková a mojím poslaním je pomáhať imobilným ľuďom pri zdolávaní bariér.

Pracujem vo firme SPIG, s.r.o, ktorá vyrába zdvíhacie zariadenia (schodiskové plošiny, výťahy, stropné zdvíhacie zariadenia, schodolezy).
Pomáhame pri zdolávaní bariér
Osoba s ŤZP môže získať štátny príspevok až do 95% z ceny a do 11 617,88 EUR. Prípadný doplatok pomôžeme vyriešiť cez naše občianske združenie Inak obdarení. So všetkým radi bezplatne pomôžeme.

Prečo pomáham týmto spôsobom?
Vyhľadávam ľudí, ktorí sú imobilní a nevedia o možnostiach ako si vybaviť štátny príspevok z ÚPSVaR, a ak aj vedia tak sa obávajú ísť požiadať o príspevok z dôvodu nedostatku financií na doplatky.

Ja som tu na to, aby som ľudí usmernila a ukázala im cestu k tomu, ako zdvíhacie zariadenie dostať úplne zadarmo.

Viem, čo je to starať sa o chorého človeka, ktorý sa nedokáže pohnúť a je plne odkázaný na pomoc. Mala som dcérku, ktorá bola od narodenia úplne ležiaca. Tento rok v apríli odišla medzi anjelov do neba. Dožila sa krásnych skoro 18 rokov. Na jej prognózy to bol zázrak.

Katka mi ukázala smer, ktorým sa mám uberať. Veľa krát som bývala bezmocná, hlavne keď sme mali náročné dni – zhoršené dýchanie, epileptické záchvaty, dusenie sa….Vtedy ma nebavilo nič, nebola som schopná „rozmýšľať“ vybavovať príspevky na ktoré sme mali podľa zákona nárok. Vtedy sa vždy našiel niekto kto ma „nakopol“, usmernil a pomohol pri vybavovaní na úradoch. Preto teraz viem pochopiť rodinných príslušníkov, ktorí sú vyčerpaní z toho, že majú doma imobilného človeka. Potrebujú pomoc či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Je to veľmi náročné.

Chcela by som Vás poprosiť či by ste mi mohli pomôcť získať kontakt na tieto rodiny.
Rada k nim osobne prídem a porozprávam im o možnostiach ako si zlepšiť kvalitu života.
Budem Vám veľmi vďačná za spoluprácu.

Ak Vás tento článok oslovil prosím ozvite sa mi.

S pozdravom Iveta Burianeková
t.č. 0903534767
E -mail: burianekova@spig.sk
www.spig.sk

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie