Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Jún 2016 Margarétka Skutočné príbehy

Pavlínka

V dnešnom krátkom úryvku Vám predstavím mladú dámu, ktorá je na prvý pohľad nenápadnou osôbkou, no keď ju bližšie spoznáte, očarí Vás svojou nezvyčajnou osobnosťou. Pavlínka má 23 rokov, pochádza z Banskej Štiavnice a navštevuje denný stacionár Margarétka už od jeho samotného vzniku. Pavlínka má diagnostikovanú DMO a pridru- žené ochorenia spojené s touto diagnózou.

Pavlínka je vyššej postavy, má krásne dlhé tmavé vlasy a  prenikavé oči, ktoré sa vedia šibalsky usmievať. Pavlínka je náš malý– veľký cestovateľ. Precestovala neraz už celý svet – síce len „prstom na mape“, no niektoré obľúbené miesta sa jej podarilo aj navštíviť.
Napriek tomu, že svet je obrovský, Pavlínka je skromná a  najradšej má našu malebnú krajinku Slovensko. Veľmi dobre pozná všetky mestá, dedinky, okresy… Takže hrať sa s Pavlínkou zemepisné hry a očakávať výhru, nie je celkom dobrý nápad. Pavlínka má jedinečnú pamäť, vďaka ktorej perfektne ovláda nielen geografické údaje, ale i mnoho iných informácií a zaujímavostí.
Pavlínka dokonca spamäti ovláda celý kalendár mien s príslušným dátumom, takže keď nevieme, kto má dnes meniny, stačí povedať dátum a Pavlínka nám to hneď s radosťou oznámi, akoby sa nič nedialo. Okrem vedomostných hobby a spoločenských hier má veľmi rada zvieratká. Najradšej má svojich domácich miláčikov zajačika Lilly a malého nezbedníka, yorkshira Tobyho. Pavlínka je skutočne výnimočná osôbka a som rada, že som ju mohla spoznať.

Článok napísala Mgr. Lucia Jokalová, sociálna pracovníčka DS Margarétka, Banská Štiavnica

 

Archív článkov nájdete aj tu.

 

Inak obdarení
Čítajte články aj na našom informačnom portáli.

 

 

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie