Paťko – rytier bez bázne a hany

Volám sa Paťko a mám 7 rokov, som trošku iný chlapček, ale aj napriek tomu veľmi ľúbený a silný. Za svoj krátky život som si už toho veľa zažil. Ale páni doktori mi stále vravia, že to zvládnem a  podržím aj svojich rodičov, ktorí sú niekedy na tom horšie ako ja. Viem, že ma potrebujú a ja ich. Teraz som po troch viachodinových operáciách a strašne vyčerpaný, ale bojujem zo všetkých svojich síl.

Som silný, lebo je pri mne moja mamička Katka, ktorá celé hodiny bdie pri mojej posteli a stará sa o mňa deň a noc. Narodil som sa ako druhé dieťa. Mám sestričku Natálku, ktorá je moja Veľká sestra. Keď som sa narodil o mesiac skôr, všetko vyzeralo, že bude dobré. Len do mojich troch mesiacov. Potom ma začalo bolieť bruško. Bolo to veľmi ťažké. Začal som zvracať a mamina ma musela začať chovať svojím mliečkom po lyžičkách. Pani doktorka ma prezrela a povedala mojej mame, že mám reflux. Dlho sme sa s ním trápili, ale v 2 rokoch ma museli operovať.

Rok bolo znovu dobre, ale po ňom ma opäť začalo bolieť bruško. Zrazu som sa nemohol vykakať. Začal sa kolotoč, ktorý ma stál veľa síl. Tento boj sme po troch rokoch prehrali. Museli ma znovu operovať. Tentoraz mi páni doktori vyoperovali 110cm hrubého čreva.


Ale viete čo????
Zvládli sme to!!!… I keď dlho sme sa neradovali, aj tak to stálo za  to. Teraz si ma tá zlá choroba opäť našla. V  máji mi odstránili zvyšných 40cm hrubého čreva a ostalo mi len tenké črievko. Stále sa mi to kazilo a museli ma ešte dvakrát operovať. Teraz som totálne unavený a stále bojujem. Ale vďaka tomu, že je pri mne moja mamička, to zvládam. Ja dávam silu jej a ona mne. A aj moja sestrička Natka, ktorá na mňa dennodenne myslí. Som rytier a budem bojovať, aby som dokázal, že všetko sa dá prekonať a aj Vám ukážem, ako máte bojovať. Napriek mojej sile sú mocnosti, ktoré z našej pozície prekonať nedokážeme. Volajú sa úrady.

Napriek tomu, že moja mamička sa o mňa stará neustále, podľa zákona na  budúci mesiac možno nedostane peniaze za túto činnosť, lebo iné deti sú v nemocnici samé, ale ja bez mojej nemôžem byť, som už ako som na začiatku písal „INÝ“ a preto tu so mnou musí stále byť. Mávam svoje nálady a neviem komunikovať s okolím, ona mi rozumie a miluje ma takého aký som