Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Marec 2016 Občianske združenia a nadácie Predstavujeme

Občianske združenie go-ok

Každý máme rôzne potreby a čelíme rôznym bariéram. Monitoring prístupnosti vznikol ako reakcia na  situáciu ľudí so špecifickými potrebami (telesne znevýhodnení, seniori, rodičia s  deťmi…), ktorí musia denne čeliť problémom bariérovosti vo svojom živote

O nás Občianske združenie go-ok sa od roku 2010 zaoberá vlastným originálnym a  celosvetovým projektom, ktorým je Monitoring prístupnosti (go-ok). Výsledným produktom je dynamická mapa, mobilná aplikácia s navigátorom a informačný portál www.go-ok. eu zameraný na monitoring prístupnosti objektov, na základe filtrovania individuálnych požiadaviek ľudí so špecifickými potrebami.

Náš tím pozostáva zo špecialistov v oblasti architektúry, produktových špecialistov v oblasti kompenzačných pomôcok a debarierizácie, programátorov a dobrovoľníkov. Dobrovoľníkov získavame a  registrujeme cez vlastný portál www.dobrovolnictvo.info. Okrem toho spravujeme i  portály www.lol.go-ok.eu (bezbariérové absurdity), www.translator.go-ok.eu (systematické preklady dobrovoľníkmi pre naše projekty), www.handicap.sk (portál pre hendikepovaných) a www.parking4disabled.eu (monitoring verejných vyhradených parkovacích miest pre postihnutých).


parking4disabled.eu – Monitoring verejných vyhradených parkovacích miest 
je mobilná aplikácia slúžiaca ako navigátor k vyhradeným parkovacím miestam pre zdravotne postihnutých. Je to veľká pomoc pre tých, ktorí tieto miesta potrebujú a využívajú. Pomocou nej môže verejnosť prispieť do databázy parkovísk tým, že jednoducho cez mobilnú aplikáciu odfotí takéto parkovacie miesto. Po splnení jednoduchých pravidiel ich administrátor schváli a miesta sa objavia v aplikácií na mape ako “špendlíky”, ku ktorým sa užívateľ následne naviguje a zaparkuje. Dostupná je pre operačné systémy android a iOS a je editovateľná – využiteľná na celom svete.


dobrovolnictvo.info 
Ak chce niekto pomáhať, tak je dobré, ak na  to nie je sám (tak ako my v  go-ok). A s nami sám nikto nebude. Sme silný mladý tím, no bez dobrovoľníkov by naša organizácia nefungovala. Práve teraz hľadáme nové posily. Nejde nám teraz o to, aby si nám daroval/a celý svoj voľný čas, ale vždy keď budeš môcť, prispeješ svojím umom, ochotou či prítomnosťou, ale hlavne vtipom a  niekedy i silou tam, kde už naše sily nestačia. Máme na to systém – aby sme Ťa zbytočne nezaťažovali, ak nie je treba. Uvidíš, bude sa Ti to páčiť.
Najprv sa registruj na stránke a vyplň svoj profil. Neboj sa, nie je to nič ťažké, ani záväzné. Iba budeme vedieť, s kým, kedy a  v čom môžeme počas našich aktivít počítať.

Samozrejme sa môžeš kedykoľvek odhlásiť. Na starosti Ťa budem mať ja, Katka. Môžeš sa na mňa vždy obrátiť (ozvem sa Ti po registrácii). Ak by sa Ti práca v tíme go- -ok páčila (o čom nepochybujem), je možné, že sa neskôr vypracuješ do  hlavného tímu, vlastne, ako všetci z nás. Záleží len na Tebe.
Momentálne trávime najviac času prácou na startupe parking4disabled, čo je celosvetová mobilná aplikácia pre zdravotne postihnutých na  vyhľadanie a  navigáciu k verejným vyhradeným parkovacím miestam. Máme ešte veľa prekvapení, ale o tých neskôr, alebo najlepšie osobne. Je toho naozaj veľa a mnoho toho máme ešte v pláne. Ale už Ťa nebudem zdržiavať, neodkladaj tú registráciu, nech môžeme začať. Tešíme sa veľmi…

Linky:
www.parking4disabled.eu/
www.facebook.com/parking4disabled

www.dobrovolnictvo.info
www.facebook.com/dobrovolnictvo 

Podpora 2 percent: www.go-ok.eu/2 Jasovská 3/A, 851 07 Bratislava Slovenská republika +421 / 949 / 577 777

mail@go-ok.eu
http://www.go-ok.eu/sk

Kliknite aj sem a nájdete informačný portál

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Marec 2016 nájdete tu.

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Marec 2016
close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie