Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Január-Február-Marec 2019

Na káve s Celeste Buckingham

Ak chcete do človeka vniknúť a nazrieť mu do duše, neskúmajte ako mlčí, alebo ako hovorí, alebo ako plače, ba ani to nie, ako blčí tými najvznešenejšími ideami, radšej sa mu prizrite, keď sa smeje.

Mala som to veľké šťastie, že vďaka Milanovi Krajňákovi, ktorý vedel o mojej túžbe vidieť sa s Celeste Buckingham, zariadil spolu s jej manažérom Lumírom Matim spoločné stretnutie.Špeciálny koncert Celeste Buckingham + King Shaolin + 2ND BAND sa konal v stredu 24.10. v Piešťanoch. Zahŕňal celodennú skúšku ich nového koncertného programu a večer bol koncert. S Celeste sme sa stretli pri káve a zrazu sme mali pocit, že sa stretli dve spriaznené duše. Venovala sa mne aj môjmu manželovi celé popoludnie a potom nás spolu so svojim manažérom Lumírom Mati pozvala na večerný koncert, na konci ktorého mi poďakovala a zložila poklonu, že som úžasná žena čo maľuje anjelikov a jedného bude zdobiť aj jej byt, a že sa oznámila so mnou vďaka výnimočnému mužovi Milanovi Krajňákovi… celá sála tlieskala a ja som bola nesmierne dojatá.

Celeste som podarovala môjho ANJELA, lebo anjel je zhmotnením nášho želania venovať tomu druhému kúsok ochrany. V dnešnej spoločnosti vládne egoizmus, klamstvo, faloš, pokrytectvo, matéria nad duchovnom, ale Celeste akoby bola presvietená dobrom, so srdcom čistejším ako diamant.  Chvíle strávené s ňou si dovolím zhrnúť do toho, akoby sa definovala ona sama = *Nie som dokonalá žena a ani nechcem byť.

Milujem spontánnosť a chvíle, keď si zo seba s priateľmi uťahujeme a spolu sa smejeme. Rada sa v živote zabávam, ale nikdy nie s pocitmi ostatných ľudí. Nemám dokonalý make-up, ale cítim sa tak dobre. Som taká aká som, viem sa usmievať a viem aj plakať, keď mi je smutno. Láska a priateľstvo pre mňa znamená všetko. Musia ísť spolu ruka v ruke s úctou. Občas sa v živote každého z nás stane niečo, čo nás donúti spomaliť, sadnúť si a premýšľať. Obzrieť sa za seba, s tým čo sme urobili, či neurobili, čo sme mali vykonať inak. Potešiť sa tým, čo sa nám zadarilo, kde sme boli víťazi a kde porazení. A mne v tom momente príde, že väčšina z nás si v rámci zamyslenia akosi spomenie skôr na svoje pády, neúspechy a prehry než na svoje víťazstvá a životné výhry. Na moje stretnutie s Celeste budem dlho spomínať,lebo sa dotkla môjho srdca.


O Celeste 
Celeste Rizvan Buckinghamová známa skôr ako Celeste Buckingham, je slovenská speváčka americko-švajčiarskeho pôvodu a  finalistka druhej Československej superstar. V  roku 2012 vydala svoj debutový album Do not look back.
Celeste Buckingham sa narodila vo Švajčiarsku, ale celý život žije na slovenskom. Jej matka je švajčiarskeho pôvodu a otec je americký lekár. Jej predkovia boli tiež iránskeho, írskeho, anglického a ruského pôvodu. Celeste Buckingham bola odmalička vedená matkou k tancu a hudbe, navštevovala hodiny baletu a  latinskoamerických tancov, neskôr začala hrať na gitaru. Keď mala 15 rokov, matka ju prihlásila do druhej série súťaže Československá Superstar, kde sa dostala do finále. Po súťaži pokračovala v  roku 2011 vydaním prvého sólového singlu „Blue guitar“, ktorý sa hral v  rádiách a  obsadil 38. miesto v rebríčku TOP 100 a 7. miesto v rebríčku slovenských skladieb. Ďalšia skladba „Nobody knows“ bola súčasťou projektu F84, ktorý vznikol s cieľom podpory slovenských autistov. Ku skladbe bol natočený videoklip. V roku 2011 hosťovala na albume Nový človek slovenských rappera Majka Spirita v skladbe „Ja a ty“, ku ktorej bol 14. februára 2012 vydaný videoklip. Celeste v klipe vystupovala v úlohe anjela.
V rovnakom čase sa dostali do médiami informácie o  jej pripravovanom albume Don‘t Look Back, ktoré vyšlo 20. mája 2012 u vydavateľa EMI. Na albume sa nachádzajú aj single „Blue guitar“ a „Nobody knows“ a ako hostia sa na ňom predstavili Martin Harich a Noah Ellenwood. Tiež vydala pieseň Gone so svojou mladšou sestrou Carmel Buckinghamovou, ktorá si taktiež rozvíja svoju hudobnú kariéru so svojou rockovou skupinou The House United.

V roku 2013 a 2015 získala OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike.

Janka Truhlíková Prekopová

Články v čísle Január-Február-Marec 2019 čítajte tu. 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Január-Február-Marec 2019

Články z časopisu Inak obdarení čítajte na informačnom portáli s rovnakým názvom.