Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Jún - Júl 2017 Muzikálové okienko Jany Kubišovej Pozitívne myslenie

Muzikál „Sibyla, kráľovná zo Sáby“

Tak som bola na tom dlho avizovanom slovenskom muzikály autora Mira Procházku v hlavných úlohách s vynikajúcim Danielom Húlkom a Evou Burešovou v  úlohách kráľa Šalamúna a Sybily.

Dej pútavý, krásna scéna D. Dvořáka, vizuálne farebné efekty, krásne vypracované kostýmy, príbeh dobre spracovaný, skrátka spokojnosť u mňa a mojej dcéry. Muzikál nesklamal. Milujem takéto krásne a  netajím, že i  VIP akcie, plné krásy a obdivuhodných výkonov, ktoré nám dajú radosť v tomto dnešnom častokrát zlom svete! Ja som zažila ešte jeden zážitok, s ktorým som vôbec nepočítala. Sedela som vedľa staršej pani. Ja barle, ona barle. Dali sme sa do reči, spoločne sme zhodnotili, že to čo vidíme na scéne je krásne. Z domu som si nevzala peniaze, bolo mi ľúto lebo som si chcela kúpiť CD –čko. Dcére som povedala, že si ho zaobstarám cez internet. Pri odchode ( mne sa opäť nechcelo ísť) sa tá pani ku mne vrátila, a povedala mi, že ona chce urobiť dobrý skutok, a že mi to CD-čko aj s bulletinom kúpi. Ostala som prekvapená, doslova šokovaná, tak som ju pobozkala, poďakovala a vymenili sme si tel.čísla.
Pri rozhovore som sa dozvedela, že je z Brezna, má 72 rokov a je to anjel s menom Drahomíra Bohušová. Už sa mi takéto niečo stalo po tretí raz. Muzikály sú moja láska i vášeň najväčšia s krásnou hudbou a zmysluplnými textami čo pohladia dušu. Ale už som niekde čítala a počula, že nejaký rádový kritik to skritizoval, že prečo do toho príbehu zakomponovali súčasnosť, že to tam vôbec nepatrilo. Tak buď tomu príbehu vôbec nerozumel, alebo víziám Sibyly nevenoval pozornosť, lebo inak by musel vedieť, že dnešný svet tam bol ukázaný pretože Sibyla Šalamúnovi predpovedala, čo bude s  ľudskou morálkou v  ďalekej budúcnosti. Prišli sme domov nadšené, ja som si ešte dlho všetko riešila v mysli a už sa teším na nejaké predstavenie, na ktoré určite niekde natrafím a  keď ma zaujme, tak o  ňom napíšem.

Jana Kubišová

Muzikálové okienko Janky Kubišovej

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie