Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív November 2016 Knihy Monika Jalakšová Voľný čas

Monika Jalakšová – Zázračné jazierko

Rozprávka Zázračné jazierko je príbeh s omaľovánkou. Deti na jej zadných stranách nájdu vymaľovanú predlohu k jednotlivým obrázkom. Precvičia si jemnú motoriku a objavia v nej aj ponaučenie.

Úryvok:

Starká mala malého suseda Jurka. Chlapec s vláskami žltými ako slnko a nebíčkovými očami často sedával pri jazierku. Jedného dňa sa udialo čosi zvláštne. Vzduchom pri jazierku sa nieslo tiché mrmlanie. Chlapčisko to hneď zvestovalo našej starkej.“ „Suseda naša, viete, že pod tým naším jazierkom voľakto rozpráva?“ Starká naša len krútila hlavou. „Ale Jurko, nerozprávaj také veci! Ako niekto môže rozprávať pod jazierkom? To nie je možné!“ Chlapec si sadol na stoličku. Hompáľal nohami a opakoval jej to stále dookola. Starká to nikomu nepovedala. V noci, keď nemohla spať, stále nad tým rozmýšľala. Prečo by to len tak hovoril? Chodí tam každý deň, vysedáva pri kraji jazierka. Niečo na tom musí byť….

E – knihu si môžete zakúpiť na https://elist.sk/obchod/zazracne-jazierko/

Tlačenú verziu vo forme omaľováky s rozprávkou si môžete objednať tu:https://elist.sk/obchod/zazracne-jazierko-predpredaj/

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie