Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Jún - Júl 2017 Muzikálové okienko Jany Kubišovej Pozitívne myslenie

Moja návšteva muzikálu Madam Pompadour na Novej scéne

Nedávno som mala narodeniny a  dostala som od detí ako darček vstupenky na Madam Pompadour. Neskutočne som sa tam tešila, a to som vôbec netušila, že je to pôvodný slovenský muzikál autorov Ľuba Horňáka a režiséra Martina Kákoša v hlavnej úlohe so Sisou Sklovskou, ktorá sa tej svojej úlohy zhostila s  bravúrou a noblesou.

Má krásny plný hlas a tie jej výšky! No niečo naozaj neskutočné. K tomu musím vyzdvihnúť Jozefa Vajdu, Jána Mistríka, Martina Vaňka (ten voľakedy robil dlhé roky detskú reláciu Kakao), tanečnú company, zaujímavý dej, aj krásne do detailov prepracované kostýmy Ľudmily Várossovej, ktorá je za dlhé roky čo toto robí, kvalitou už povestná.

Miestami niesol muzikál znaky Jozefa Bednárika, ktoré odkukal Martin Kákoš čo však nebolo na škodu (ja som si v duchu hovorila, že to muzikál len pozdvihlo a dodalo tomu všetkému punc svetovosti a akejsi výnimočnosti). Keby to videl Jozef Bednárik, tak aspoň spolovice by mi dal určite za pravdu. Nechcelo sa mi ísť ani domov a v mojej zbierke CD–čiek tak najbližšie musí pribudnúť CD–čko Sisy Sklovskej, ktorú ešte nemám a svojím výkonom ma presvedčila, že je to speváčka svetová a  za seba som šťastná, že na Slovensku ju máme. Nie každému sa muzikály páčia, ale ja vždy vyzdvihujem krásne napísanú hudbu, k tomu kvalitné a zmysluplné texty, ktoré majú čo povedať. Keďže celý príbeh pojednával o živote a láske Madam Pompadour ku kráľovi Ľudvíkovi XIV – tému, kúsok lásky a sily z neho posielam čitateľom a priaznivcom nášho časopisu a želám veľa lásky v živote. Motto: Úsmev, zdravie, radosť, to je to najcennejšie, čo v živote máš a pokiaľ si ho budeš silno strážiť, nik ti ho nemôže vziať.

Jana Kubišová

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie