Kto sa chce vymeniť

Ako sa odosobniť od ľudí a situácií

Pred niekoľkými dňami sa mi ozvala jedna mamička. Jej príbeh ma zaujal, poznala som ich z relácií Vila Rozborila, ktorý im pomáhal. Písala mi prosbu o pomoc pre svoju nepočujúcu dcérku, ktorá potrebuje načúvací aparát. Mamička má vážne zdravotné problémy, jej telo ničí rakovina. Akoby toho nebolo dosť, manžel je bez pravidelného príjmu, keďže sa stará o chorú manželku a dcérku, nemôže si nájsť prácu. Prežívajú náročné obdobie. Aj keď dostali pomoc zo siedmeho neba, aj keď v tanci snov tanečníci vytancovali peniaze na opravu strechy, nič im to nevynahradí momentálne vážne zdravotné či existenčné problémy.

Kto z Vás by sa chcel s nimi vymeniť?
Kto z Vás by chcel mať dieťa, ktoré nepočuje hlas matky alebo otca, ktoré nevie rozprávať lebo nepočuje slová.
Kto z Vás by chcel mať chorú manželku a nevedieť jej pomôcť?
Kto z Vás by chcel mať vážne zdravotné a existenčné problémy?
Kto z Vás by chcel byť bez peňazí len preto že sa stará o chorých členov rodiny?
Kto z Vás by chcel byť bezmocný a bezradný?
Kto z Vás by sa chcel dívať sa na  to ako mu rakovina berie milovanú osobu?

Nedalo mi položiť tieto otázky hlavne tým, ktorí odsudzujú túto rodinu len preto, že mamička napísala svoj príbeh, že sa vyspovedala zo svojich pocitov. Na facebooku na ňu útočili osoby, ktoré nežijú jej život. Nechodia v jej šľapajách. Najjednoduchšie je súdiť a ohovárať. Ak nemajú záujem pomáhať, nech sú radšej ticho. No oni sa vyhrážajú, že ju udajú, že zneužíva dcéru na to, aby mali peniaze. Že organizuje zbierky, ktoré sú protizákonné. Ona mala len výzvy na portáloch ludialudom.sk a dakujeme.sk. Každé euro, ktoré cez tieto portály dostala  vydokladovala a zdokumentovala.  Tak isto aj nadáciám, ktoré jej pomohli pri kúpe pomôcok.

Všetko bolo legálne, tak prečo anonymy útočia? Čo závidia? Chorobu? Chudobu?

Ďalšia milá osôbka mala vážne problémy s anonymom po odvysielaní Siedmeho neba. Niekto ju udal na upsvar zato, že mala príjem a nepriznala ho. No ona len dostala peniaze z výzvy ludialudom.sk a tie použila na jednu veľmi dôležitú pomôcku pre svojho syna. Vďaka tejto výzve mohla chodievať s chlapcom von, nemusela byť doma zavretá v byte. Tiež tie peniaze musela vydokladovať.

Čo bije do očí závistlivcom? Čo sú to za osoby, ktoré sa starajú do čestných ľudí namiesto toho aby pomohli?

Čoby sme my rodičia inak obdarených detí dali za to aby boli naše deti zdravé, aby mohli behať, rozprávať, stvárať huncútstva. Ako túžime po tom aby mohli povedať čo cítia, čo ich trápi alebo naopak teší.
Čo by sme dali za to keby sme si mohli oddýchnuť, nájsť čas sami pre seba. Ísť na dovolenku a užívať si bezstarostné chvíle.

Ďakujem relácii V siedmom nebi, že pomáha ľuďom v núdzi, uľahčiť im aspoň trochu život. Aj keď je to len na nejaký čas, ale každá pomoc je vítaná u ťažko skúšaných ľudí.
Ďakujem všetkým, ktorí ochotne, radi a hlavne bez posudzovania pomôžu.
Ďakujem aj závistlivcom, pri ktorých si uvedomím, že pomáhať treba.

Ďalšie zaujímavé články nájdete aj tu.