Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív December 2013 Bylinky Zdravie nadovšetko

Kapucínka väčšia

Kapucínka je unikátna rastlina. Okrem peruánskej wiry obsahuje jedno z najúčinnejších prírodných antibiotík isothyokyanát benzylnatý. Kapucínka pochádza z okolia Peru a po mnoho storočí je tamojšími používaná pre jej liečivé účinky. Kapucínka obsahuje látky vylučujúce sa prevažne močom a pľúcami. Hlavnou účinnou látkou je isothyokyanát benzylnatý, radený medzi prírodné antibiotiká. Vďaka tejto látke kapucínka pôsobí proti všetkým kmeňom stafylokokov, mnohým druhom streptokokov a iným druhom baktérií a vírusov.

Kapucínka má unikátnu vlastnosť a to, že je mimo jej veľmi silný účinok veľmi ohľaduplná k telu. Kapucínka neničí prirodzenú mikroflóru zažívacieho traktu a iných slizníc, tak ako chemická antibiotiká. Kapucínka sa ukazuje ako výborný prostriedok na boj s akútnymi a predovšetkým chronickými zápalmi močového mechúra, obličiek a močových ciest. Vďaka vylučovaniu pľúcami sa užíva pri zápaloch dýchacích ciest – však odporúča sa nebrať pri astme. V poslednej dobe je kapucínka stredom záujmu vďaka nevídanému účinku na zlatého stafylokoka – Staphylococcus aureus. So stafylokokom a tohto typu sa počas života stretne väčšina ľudí a pre väčšinu nepredstavuje vážnu hrozbu. Problém nastáva pri oslabenej imunite a uhniezdeni stafylokoka v tele. Stafylokok potom pôsobí opakované zápaly na rôznych častiach tela a je takmer nemožné sa ho konvenčnými antibiotikami zbaviť. Tu sa ako veľmi sľubný liek ukazuje práve kapucínka, ktorá zlatého stafylokoka dokáže účinne hubiť.

Kapucínka užívame v náleve alebo tinktúre. Problémom je, že väčšina ľudí siahne po kapucínka až vo chvíli, keď konvenčná liečba ATB nezaberá.
V tejto chvíli je však zničená prospešná mikroflóra tela a veľmi oslabený imunitný systém. Ak by človek siahol po kapucínka ako po prvej voľbe – prípadne doplnenie klasických ATB, zápal by bol vyliečený do niekoľkých dní. Ak je však zničená mikroflóra slizníc a oslabený imunitný systém, je potreba toto obnoviť, inak nikdy nedôjde k úplnému ozdraveniu organizmu, pretože cez nechránené sliznice budeme neustále chytať nové a nové zápaly a pri imunitnom oslabení sa vždy začne ozývať stafylokok. V tejto fáze je nutné brať kapucínku niekoľko týždňov u zlatého stafylokoka až 3 mesiace. Kým nedôjde k úplnému uzdraveniu.

Antibiotická látka kapucínka väčšia začne pôsobiť po 2 hodinách od požitia a kumuluje po 10 hodinách. Po 16 hodinách ich z tela úplne vylúčená a nepôsobí. Preto kapucínka väčšia, tak ako štandardné ATB, musíme užívať pravidelne a nevymeškávať dávky.
Tradičné použitie: 1 lyžičku podrvených semien (dodávame celé semena, ktoré si doma podrvte) zalejeme 200ml vriacej vody, lúhujeme 15 min. Tento nálev pijeme 3x denne po 8 hodinách. Vhodné voliť po 3 týždňoch pauzu. Niektorí liečitelia odporúčajú brať v kuse.
Kapucínka väčšia sa pokladá za silné prírodné antibiotikum. Bylina sa používa na liečbu chronických aj akútnych zápalov močových aj dýchacích ciest. Behom dvoch mesiacov likviduje v tele väčšinu choroboplodných baktérií. Pôsobí močopudne a priaznivo napomáha pri očiste močových ciest. Priaznivo pôsobí aj na podporu rastu vlasov a proti ich vypadávaniu. Napomáha mierne rozširovať koronárne cievy srdca.

Zloženie na 1 tabletu: Kapucínka väčšia extrakt – mikronizovaný 200 mg, inulín 22,5 mg. Dávkovanie: 2-3 tablety denne