Jankine obrázky zdobia príbytky aj u slávnych osobností

Maľujem anjelikov asi pol roka, sú to síce obyčajné obrázky, som však hrdá, že to dokážem – mám úplne stiahnuté prsty na rukách. Na svete je veľa ľudí, ku ktorým sa matka príroda zachovala kruto, ktorí žijú s pečaťami nešťastných náhod, ktorým sa až priveľmi otvorila zlovestná Pandorina skrinka. A tak aj ja žijem medzi Vami s nezlomnou vôľou nájsť si svoje uplatnenie a aspoň kúsok obyčajného ľudského šťastia.

Maľovanie je v prvom rade relax a oddych, v istom zmysle terapia a pre mňa očistou. Tvorím a očisťujem svoje srdce, otváram sa stále novým a novým predstavám o anjeloch. Môj prvotný okamih k maľovaniu bol, keď som videla drevené sochy anjelov Milana Krajňáka. Tí ma oslovili a chcela som vyskúšať niečo podobné maľovať, a tak sme s manželom boli kúpiť plátna, akrylové farby a začali moje prvé pokusy.
Najčastejšie maľujem obrazy s anjelskou tématikou.

Anjeli sú vždy pri nás, nech sa deje čokoľvek. To znamená, že aj komunikácia s týmito bytosťami je možná vždy a všade. Radujú sa, ak s nami môžu „prehodiť reč“. To, že sa k nám prihovárajú, pociťujeme alebo vnímame rôzne. Môžeme počuť skutočné
slová, alebo sa nám v hlave objavia symboly, alebo sa začnú zjavovať svetelné či iné úkazy, alebo započujeme nezvyčajné zvuky. Konkrétnu formu si vyberajú anjeli. Vždy je to však spôsob, ktorému dokážeme porozumieť. Len treba byť vnímaví – otvoriť srdcia, vypnúť hlavu a nechať sa unášať komunikačnou vlnou.
Teším sa, že som mohla moje obrázky darovať Adele a Viktorovi Vinczeovim, pani Márii Kráľovičovej či Františkovi Kovárovi, ale aj Nadácii anjelské krídla, chorým detičkám, či mojim priateľom.

Všade sa neustále písalo o Buckingham palace, o princovi Harrymu a Meghan Markle a ich svadbe. Vtedy ma napadlo, že im namaľujem obrázok k svadbe a dokonca som sa snažila trafiť ryšavý odtieň vlasov u princa Harryho). Na internete som našla adresu do paláca, no úprimne – vôbec som nečakala spätnú väzbu a samozrejme som šťastná, že sa mi dostalo aj poďakovania.

Z môjho pohľadu to bol naozaj spontánny nápad, no v dnešnej dobe sme zvyknutí odsudzovať a kritizovať. Tieto slová ľahko vychádzajú z úst, ale ťažko sa berú naspäť. Viac by sme sa preto mali učiť druhých chápať. Naučiť sa rešpektovať jedinečnosť každého človeka je naozaj veľká vec. A ešte vzácnejšie je, keď dokážeme našich priateľov podporovať, keď vieme chápať ich sny či túžby a obdivovať ich jedinečné schopnosti. Ignorovať druhého je jednoduchšie ako pomáhať.

Pomoc a podpora totiž vyžadujú energiu navyše. Niekedy k radosti nášho priateľa stačí málo. Možno to, že ho vypočujeme a povzbudíme.
A možno len to, že spolu mlčíme. Veď najväčším darom je byť priateľom hlavne v ťažkých časoch. A týmto konaním získavame aj my sami veľa pre seba. Cítime, že nie sme zbytoční, a to je predsa krásny pocit.
Skúste to a zavolajte k sebe svojich anjelov, aby vás objali a chránili. A to je aj posolstvo môjho obrázku, ktorý letel zo Slovenska do Kensington Palace.

Janka Truhlíková Prekopová

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Júl – August – September 2018Júl - August - September - 2018

 

Informačný portál Inak obdarení čitajte tu.