Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív August - September 2017 Terapie - vyskúšali sme

Hypoxico bunkový tréning

Ľudia od nepamäti hľadali elixír mladosti a dobrého zdravia. Inšpiráciu hľadali v prírode. Je všeobecne známe, že ľudia, ktorý žijú vo vyšších nadmorských výškach sa dožívajú vyššieho veku a sú všeobecne zdravší. Dnes sme vďaka modernej vede odhalili neuveriteľne účinný spôsob, akým múdra matka príroda pomáha udržiavať zdravie a vitalitu.

Počuli ste už o tom, že veľryby grónske sa dožívajú vysokého veku? Rozmýšľali ste, prečo je to tak?
Môže za to kyslík, resp. pravidelné znižovanie prísunu kyslíku do buniek. Vedci zistili aj to, že dieťa v maternici je počas normálneho tehotenstva zásobované rozdielnym množstvom kyslíka. Taktiež v oblasti astronautiky potvrdili, že striedavé dýchanie vzduchu ochudobneného o kyslík sa dá využiť na účely zlepšovania zdravia.
A čo športovci, ktorí chodia na sústredenie do vysokohorských oblastí a dokážu podávať väčší výkon? Myslíte si, že je to náhoda? Tento fenomén neušiel pozornosti vedy. Nedostatok kyslíka – zabijak alebo liek? Nedostatok kyslíka vytvára v organizme istý druh stresu. Aj športový tréning je pre organizmus istý druh stresu . Ak sa tréning robí cielene, posilňuje ho. Pretrénovanie vedie k poruchám imunity a zraneniam. Krátkodobý nedostatok kyslíka organizmus posilňuje, dlhodobý ho zabíja. Cielený stres – tréning posilňuje výkonnosť tela, mysle a zlepšuje psychiku. Bez energie nič nefunguje… Cielené znižovanie prísunu kyslíka spôsobuje regeneráciu našich mitochondrií. Mitochondrie môžeme prirovnať k elektrárňam. Tak ako sa v elektrárňach spaľuje napr. uhlie či plyn, tak sa v mitochondriách spaľuje cukor a tuk z potravy. Bunka si takto vyrába univerzálnu energiu – adenosintrifosfát (ATP). Mitochondria je najefektívnejší stroj v našom tele. Od nej sme úplne závislí. Poškodené mitochondrie sa rozmnožujú rýchlejšie ako zdravé. Energetický výkon buniek drastický klesá. Bunky nedostatočne plnia svoju funkciu a postupne odumierajú.

Hypoxico bunkový tréningČo je oxidačný stres?
Proces poškodzovania buniek mitochondrií voľnými radikálmi nazývame oxidačný stres. Vysoký oxidačný stres môžeme pozorovať v  miestach, kde prebieha zápal a  chorobné zmeny. Napríklad v rakovinových bunkách je zdravých len 5 – 15% mitochondrií. Oxidačný stres je aj hlavnou príčinou starnutia. Podieľa sa na vzniku chronických zápalových ochorení, únavy, zlyhaní imunity ale aj rakoviny. Každá jedna bunka je tisíckrát za sekundu vystavená útoku agresívnych voľných radikálov. Poškodené mitochondrie sa podieľajú aj na vzniku ochorení ako obezita , diabetes, hormonálne poruchy, demencia, rakovina, skleróza, alzheimer, pokles životnej sily a energie.
Vykonajte nápravu BUNKOVÝM TRÉNINGOM vysokohorským vzduchom! Prístroj nasáva okolitý vzduch, odstráni z  neho časť kyslíka a  klient počas terapie v sede alebo ľahu dýcha cez masku striedavo vzduch so zníženým obsahom kyslíka. Terapia trvá 50 minút. Všetko je riadené počítačom a  okamžite sa prispôsobuje potrebám klienta. Pri bunkovom tréningu sa zničia len poškodené mitochondrie!!! Zdravé mitochondrie zostávajú a  ďalej sa rozmnožujú. Ich počet sa zvýši, čo znamená vyšší počet zdravých mitochondrií aj viac energie pre telo. Zo začiatku hypoxico terapie telo pocíti väčšiu únavu, no po čase jeho energia vystrelí hore. Orgány v tele začnú lepšie pracovať a  spomalí sa starnutie.
Bunkovým tréningom je možné pozitívne ovplyvniť aj rôzne ochorenia.

Čo môžeme dosiahnuť bunkovým tréningom? 
• posilnenie imunitného systému, zlepšenie funkcie srdca, normalizovanie krvného tlaku a zlepšenie krvného obehu, zvýšenie kapacity pľúc, zlepšenie fyzických a  duševných schopností, lepšiu koncentráciu a zvýšenie odolnosti voči stresu, zvýšenie športového výkonu,
• úpravu narušenej hormonálnej funkcie, zvýšenie libida, reguláciu hladiny cukru v  krvi, protizápalový efekt, znižovanie hmotnosti aktiváciou látkovej výmeny (metabolizmu), spaľovanie tukov, omladenie pleti, zníženie nadmerného pocitu hladu a chuti na kalorické jednoduché cukry.

Uplatnenie metódy
IHT ASTMA a ALERGIA 
– zlepšené využitie kyslíku, posilnenie mitochondriálnej obrany proti oxidačnému stresu, zníženie CO2 v krvi, zvýšenie alergickej odolnosti organizmu proti alergénom, to všetko prirodzenou cestou bez akýchkoľvek vedľajších účinkov v porovnaní s používanými antiastmatikmi alebo kortikoidnými doplnkami.

CUKROVKA – pomocou IHT je možné lepšie kontrolovať hladinu krvného cukru, podporu metabolizmu tukov.

VYSOKÝ KRVNÝ TLAK, RIZIKO INFARKTU – zníženie oxidačného stresu z  voľných radikálov vplyvom vyššej účinnosti mitochondrií a vyváranie mitochondriálnych enzýmov, zvýšenie tvorby rastového hormónu a transformácia cholesterolu na DHEA (hormón mladosti).

Bunkový tréning vysokohorským vzduchom je: 
JEDNODUCHÝ – Stačí iba 2-3x týždenne.
POHODLNÝ – Ležíte úplne uvoľnene a trénujete svoje bunky.
ÚČINNÝ – Cítite viac energie a radosti zo života.

Účinkuje hypoxico terapia na každého? 
Áno, hypoxico terapia účinkuje na každého. Hodinu pred terapiou nie je vhodné piť alkohol a fajčiť. Taktiež nie je vhodné pred terapiou jesť.

Čo pri terapii robím? 
Pokiaľ chcete využiť všetky výhody terapie, stačí len ležať a  relaxovať. Terapia je veľmi príjemná a pohodlná.

Komu je hypoxico terapia určená? 
Športovcom, ľuďom so stresovou a únavnou prácou, chorým ľuďom, rekonvalescentom, seniorom, všetkým čo chcú byť zdravší, tvorivejší, odolnejší voči stresu, tým ktorí chcú prirodzene zvýšiť svoje libido, chcú schudnúť, spomaliť starnutie, psychicky unaveným a vyhoreným ľuďom, manažérom, učiteľom, lekárom, zdravotným sestrám, úradníkom, majiteľom firiem,….všetkým.

Ako často mám terapiu absolvovať? Má terapia nejaké negatívne vedľajšie účinky? 
Odporúča sa absolvovať 10 – 12 terapií v priebehu 4 – 6 týždňov. Potom aspoň jedna terapia raz za čas. Intenzívnu terapiu sa odporúča vykonať 2x ročne. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Je úplne bezpečná.

Dá sa hypoxico terapia kombinovať? Áno, hypoxico terapia sa dá kombinovať s akoukoľvek regeneračnou a rehabilitačnou metódou, cvičením, masážami,poprípade fyzikálnou terapiou alebo psychoterapiou.

Môže túto terapiu absolvovať každý? 
Každý, kto môže lietať lietadlom, môže absolvovať hypoxico terapiu. Existuje len veľmi malá a úzka skupinka veľmi závažných ochorení, ktoré nedovolia ľuďom túto terapiu absolvovať.

www.bunkovytrening.sk

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie