Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Čo nám pomohlo Iveta Burianeková Miomat

Hrnček var

Hrnček varHrnček Var je výborný pomocník pre gazdinky, ktoré nestíhajú stáť pri sporáku, ale aj pre mamičky, ktoré majú deti s podobným osudom ako je moja Katka. Veľmi veľká výhoda tohoto hrnčeka je, že za 25 minút uvarí a rozmixuje polievku alebo kašu. Je to praktická vec aj na cestovanie.

Načistila zemiaky, pridala šošovicu, soľ a bobkový list, že urobím Katke šošovicovú polievku.
Celých 25 minút som stála pri hrnčeku a sledovala čo sa bude diať. Asi po 10 minútach som cítila vôňu šošovice a bobkového listu. O ďalších 10 minút prvé mixovanie a znova varenie.  Tak ako bolo v návode, za celých 25 minút som mala uvarenú aj rozmixovanú polievku. Veľmi milo ma to prekvapilo a potešilo. Doteraz som vždy po uvarení polievky, musela počkať, kým vychladne, aby som ju mohla dať do mixéra a zmixovať na kašu. Tento hrnček to urobil všetko naraz. Precedila som, a na sitku zostali akurát tak zvyšky bobkového listu a mletej rasce. To by upchalo hadičku keď by som striekačkou dávala Katke jesť.

Na druhý deň som urobila špenátovú polievku. Čerstvý špenát a zemiaky som dala do hrnčeka var, zapla do elektriky a po 25 minútach som mala polievku hotovú.

Tak isto som skúšala uvariť ryžovo-kokosovú kašu podľa receptu v kuchárskej knižke, ktorá bola pribalená pri hrnčeku. Dala som si na tanier, posypala cukrom a škoricou a mala som chutnú večeru.

Recepty z Miomatu nájdete tu.

O Hrčeku Var si môžete prečítať tu

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie